Четвер, 30 Травня, 2024

Більше 50 діагностичних і лікувальних послуг можна буде отримати безкоштовно

На сайті Міністерства охорони здоров’я України з’явилось повідомлення про те, що вже в липні 2019 року, в рамках програми «Безкоштовна діагностика» Національна служба здоров’я, таки реалізує ідею з безкоштовними 54 діагностичними та лікувальними процедурами. Але це в тому разі, якщо пацієнт отримав потрібні напрямки на певні процедури від свого сімейного лікаря або терапевта, для дітей напрямки виписує педіатр. Далі розповість Odessa-future.com.

До участі у програмі залучили і комунальні, і приватні медичні установи, але тільки ті, які встигли укласти договір з тією ж Національною службою здоров’я. Пацієнтам натомість залишається право на самостійний вибір  медично-лікувального закладу, в якому вони бажають пройти комплекс безкоштовних перевірок і діагностик.

Заплановано, що до програми буде внесено ще 12 нових аналізів, як додаток до тих 8 базових, що вже давно проводять. До нових увійдуть такі аналізи: мамографія, рентген грудної клітки, рентген суглобів, рентген хребту, рентген кістки і рентген приносових пазух, а також ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і цілих 6 видів УЗД (шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна залоза і молочні залози), 4 види біопсії під контролем УЗД (щитовидна залоза, молочні залози, Лімфатичні вузли, передміхурова залоза).

Згідно з новою програмою «Безкоштовна діагностика» також має поширюватись на такі процедури, як видалення новоутворень м’яких тканин і шкіри, носа, гортані, вух.  До того ж передбачається проведення ендоскопічних досліджень та операцій одного дня в стравоході, шлунку, 12-палій кишці, товстій кишці, сечовому міхурі, трахеї і бронхах.

На таку реалізацію нової масштабної програми державним бюджетом України на 2019 рік передбачено цілих 2 мільярди гривень.

Також читайте як медична реформа вплинула на сімейних лікарів і пацієнтів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.