Середа, 29 Травня, 2024

Новий спосіб харчування дітей апробують в одеських школах

Як в одеських школах тестують новий спосіб харчування і чи є шанси на те, що шкільні столові перейдуть до формату «шведського столу» розбирався Odessa-future.com.

Новий формат передбачає собою нову форму харчування. За новою системою усі учні зможуть за власним вподобання формувати своє меню, опираючись лише на свої смакові переваги. Крім того їдальня оснащена вендінговим апаратом — апарат в якому можна обрати з меню і замовити вже готові страви.

Нововведення вже встигли запровадити в тестовому форматі в школі №125, а також в новому «Європейському ліцеї».

Як заявила директор департаменту освіти Одеської міської ради, Олена Буйневіч, то ініціаторами таких нововведень, що передбачують впровадження спеціальних автоматів з продажі їжі були, власне, батьки дітей. Сам автомат був встановлений також за рахунок батьків.

Також директор департаменту освіти Одеської міськради повідомила: «Якщо батьківські комітети і педагоги дадуть хороший відгук, то «шведський стіл» впровадять і в інших навчальних закладах».

Для того, щоб експеримент виявився вдалим, будуть найняті спеціальні працівники, завданням яких було розповісти і показати дітям, як користуватися автоматом: обирати їжу з меню, розділяти порції і все що з цим пов’язано, поки  учні будуть звикати до нововведення.

Вартість на кожну страву буде встановлюватись тією ​​організацією, яка ці страви готуватиме. Спосіб оплати буде максимально простим та зручним, оскільки розрахуватись можна буде двома способами на вибір — готівкою чи карткою. Кожен учень самостійно обиратиме ту страву, яку забажає. Однією з переваг є гігієнічність, якої досягають завдяки спеціальній індивідуальній упаковці.

Також Олена Буйневіч розповіла, що майбутній постачальник їжі охоче погодився провести екскурсію для батьків та преси. Такий крок потрібен для того, щоб все було прозоро і за здоров’я дітей батьки не переживали, після того як побачать де готують страви.

У тому випадку, якщо експериментальна частина проекту пройде вдало, то його впровадять і в інших навчальних закладах усіх типів. Тим паче, що для проекту вже були відремонтовані 88 харчоблоків у які закупили наступні прибори: електричні плити,  духові шафи, картоплечистки, тістомішалки, протирально-різальні апарати, а також м’ясорубки і охолоджувальне обладнання.

Доки результати не відомі залишається тільки чекати на рішення батьківських комітетів та педагогічного складу.

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.