Четвер, 30 Травня, 2024

Американські локомотиви в Чорноморському порту

В ніч з 16 на 17 січня до Чорноморського порту причалило судно компанії «BBC Aquamarine», яка доставила на борту свого корабля  п’ять локомотивів з Пенсильванії,  виробництвом яких займалась компанія «General Electric» (GE). Більше інформації про заморські колісниці розповість Odessa-future.com.

Як повідомив прес-центр Одеської залізниці, локомотиви ТЕЗЗАС, призначенні для української залізниці, прибули в Україну на судні «BBC Aquamarine» в Чорноморський порт вночі, а зранку тепловози почали вивантажувати. 

Також від прес-центру ми дізнались, що новенькі локомотиви, як і попередні, відправлять задля доукомплектації до Крюкова на «Крюківський вагонобудівний завод», а після завершення всіх необхідних робіт нова техніка почне виконувати свою роботу на просторах української залізниці.

Зазначимо, що між «Укрзалізницею» і «GE» був підписаний пакет документів згідно з яким компанії розпочали довгострокову співпрацю, якою передбачається оновлення та модернізації парку тепловозів в Україні. Документи були підписані ще в лютому 2018 року. Згідно з першим етапом партнерства, передбачається локалізація українського виробництва спочатку на 10%, а в перспективі рівень локалізації поступово буде доведений до цілих 40%.

Цікаво, що перший TE33AC, який «GE» спеціально виготовила для «Укрзалізниці» отримав назву в Україні «Тризуб». Прибув же він 11 вересня 2018 в порт Чорноморськ. На борту судна компанії «BBC Balboa». Після цього його через кілька днів направили до «КВСЗ». Вартість першої поставки сягнула 140 мільйонів доларів, від цієї вартості  30% «Укрзалізниця» заплатила авансом, вся інша сума лягла на плечі «Укрексімбанку». Самі ж тепловози передані в лізинг строком на 15 років. Також поміж поставкою 30 локомотивів, контрактом вартістю в 1 мільярд доларів була передбачена модернізація 75 локомотивів українського виробництва, а також поставка протягом 16 років ще 225 американських локомотивів.

Автор: Владислав Зіньковський 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.