Субота, 25 Травня, 2024

Врятувати культурну спадщину: що чекає колишній санаторій?

На наступну сесію Одеської міськради, що відбудеться 24 квітня, винесено питання про передачу в оренду землі, на якій знаходиться колишній санаторій «Червоні зорі», фірмі-забудовнику «Будлайф Інвест». Детальніше читайте на Odessa-future.

Планується, що на території санаторію будуть побудовані висотки, за прикладом Аркадії. Але днями, в число Державного реєстру культурної спадщини Одеси внесли об’єкт, що знаходиться на території санаторію «Червоні зорі». Йдеться про Воскресенський скит Св. Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, біля нього також знаходиться Воскресенське кладовище, на якому поховані багато видатних людей Одеси. Ці об’єкти стануть культурною спадщиною міста, і будуть внесені до реєстру Міністерства культури України.

Санаторій «Червоні зорі» розташований на березі Чорного моря, в районі Великого Фонтана. Раніше він мав статус оздоровниці, тепер санаторій не функціонує. Будинок побудований в 30-ті роки минулого століття на місці колишнього кладовища. До недавнього часу воно належало приватному акціонерному товариству «Укрпрофоздоровниця». У 2016 році власник санаторію звільнив усіх співробітників, зняв охорону і знеструмив приміщення. На сьогоднішній день на місці колишньої здравниці орудують мародери. Від будівлі залишилися руїни, сміття і вибиті вікна. А у вересні 2018 року в одній з споруд санаторію почалася пожежа. Значні втрати не стали відновлювати – безглуздо. Справу кваліфікували, як підпал – невідомі на машині вночі заїхали на територію, після чого почалося загоряння. Винних так і не знайшли. Була думка, що це – справа рук однієї з тих компаній, яка конкурувала в питанні купівлі-продажу санаторію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.