Середа, 29 Травня, 2024

Вже не міський: Худмузей став державним

Днями стало відомо, що в житті Одеського художнього музею сталася дуже значна і доленосна подія, про перспективу події якої говорили досить давно, і яка викликала дуже неоднозначну реакцію, думки та відгуки серед одеситів, яких турбує культурна спадщина рідного міста. 

Адже багатьом з них здавалося, що під такою подією приховується фактичний поділ музейного майна та загроза самій установі.

Проте, попри все це, бажане та заплановане все ж таки було реалізовано, і 17-го грудня 2021-го, під час сесійного засідання депутатами Одеської облради було ухвалено рішення щодо передачі Художнього музею до державної власності.

Докладніше про те, як проходив процес голосування, які були передумови прийняття зазначеного рішення, для чого це було зроблено, та яка була реакція на це в депутатів, – про все це у нашому сьогоднішньому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Нелегкий процес

До ухвалення зазначеного рішення музейний заклад був комунальною власністю. І не можна не відзначити, що процес передачі установи на користь держави пройшов непросто і спричинив бурхливі суперечки.

Багатьма депутатами було висловлено протест щодо такої пропозиції. Тому процедуру голосування доводилося проводити не один раз, адже першому голосуванню не вдалося набрати необхідної кількості голосів.

До речі, друга спроба, незважаючи на те, що все ж таки ознаменувалася ухваленням рішення, також відзначилася мінімальною кількістю тих, хто голосував “за”.

З чого все почалося

Про перспективу передачі музею на користь держави почали говорити тоді, коли цій культурній установі було надано статус “національний музей”.

Як один із варіантів вирішення проблеми

На даний момент, музейна споруда, яка входить до числа національних культурних пам’яток, потребує термінового масштабного ремонту.Проте в обласному бюджеті просто немає необхідної суми, яка, до речі, становить сто шістдесят мільйонів гривень.

На думку ініціаторів передачі музейної установи на користь держави, той факт, що музей тепер має новий власник, може зіграти на користь і залучити необхідну суму з державного бюджету.

Підтримка надходила далеко не від усіх

Але, як ми зазначили вище, було чимало і тих, хто сумнівався, що такий крок був необхідний.

Деякими депутатами було названо зміну власника музейної установи схемою “розбазарювання майна”.

Іншими ж висловлювалася згоду про передачу будівлі на користь держави лише за умови, що щодо спорудження та музейного фонду за жодних обставин не буде проведено процес приватизації.

Однак у результаті другого голосування були набрані необхідні голоси в кількості сорока чотирьох.

Нагадуємо, що ще на початку осені стало відомо про те, що Одеський художній музей має шанс стати державною власністю. Тоді повідомляли, що факт передачі музейної установи на користь держави з комунального фонду позитивно вплине не лише на майбутній розвиток музею, а й сприятиме тому, що заробітна плата працівників почне збільшуватися.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.