Неділя, 26 Травня, 2024

В одеському музеї стартує проект “Нові мости”

Одеські мости… Вони формують величезний комплекс пам’яток Одеси. Строгановський і Горбатий, Тещин та Пересипський, ці споруди завжди були знаковими місцями для більшості жителів міста. Колись, двісті років тому їх було набагато більше. Далі на odessa-future.

Частина з них, з’єднуючи межі канав лінії Порто-франко, слугувала єдиним способом потрапити до міста. Зі скасуванням цього явища, рів закопали, а мости втратили необхідність. Натомість згодом з’явилися нові.

8 лютого в Одеському музеї західного та східного мистецтва з’явиться ще один “міст”, точніше арт-проєкт “Нові мости”, в якому візьмуть участь троє відомих митців. Про цю незвичайну подію пише Культурометр.

Символіці мостів присвячена виставка “New Bridges”, в рамках якої зібрані роботи трьох художників, представлених у трьох залах музею.

Усередині кожної окремої картини, пише згадане видання, можна спостерігати несподівані поєднання контрастних за своєю суттю жанрів та технік живопису. Виставка сповнена художньої дифузії: натюрморт органічно розчиняється в абстрактній композиції, а пейзаж і портрет стають схожими на сновидіння, оповиті серпанком фантазії.

Художники: два киянини та один одесит

На виставці наше місто репрезентує Леонід Багрій – представник одеської школи живопису, учасник багатьох культурних заходів. Поряд із малярством він часто виступає в ролі куратора різноманітних арт-проектів. Полотна його пензля широко відкриті для багатьох інтерпретацій, де вибір він надає глядачеві.

Київська художниця Алла Алексєєва працює у жанрі фігуративного живопису. Соковиті картини Алли наповнені експресією. ЇЇ роботи, особливо нартюморти, часто беруть участь у виставках разом із керамікою. 

І, нарешті, Петро Лебединець, знову ж таки представник столичного живопису. Роботи художника абстракціоніста понад двадцять років роботи колесять світом, від виставки до виставки найвищого рівня. У своїй творчості автор звертається до чистих і часто теплих кольорів, що створює для його масштабних полотен особливий настрій радості, спокою та натхнення.

Символіка одеських мостів

Так, мости є носіями певної символіки… Тещин міст, прозваний багатьма “міст із замочками”, є символом любові, сім’ї, вірності. Адже не дарма по ньому люблять гуляти молодята, а закохані пари довгий час кріпили сюди замки, від величезних комор до маленьких, якими раніше замикали поштові скриньки.

Вокзальний міст, що розташований над Чорноморською дорогою, цілком може символізувати повернення до рідного краю, до рідного дому. Адже він розкинувся неподалік від залізничного вокзалу.

Подібні думки можна віднести до всіх одеських мостів, кожен з яких вартий опису, гідний окремої виставки на свою честь, як, втім, і на честь автора-творця.

Виставка, присвячена мостам з їхньою символікою та сакральним значенням, що сполучає між собою два світи – Небо та Землю, триватиме до 25 лютого. Вона стане своєрідним містком, який поєднає зиму з весною; виставки минулі – з тими, що лише плануються.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.