Субота, 25 Травня, 2024

В Одесі пройшло випробування реактивного літака, модернізованого для Повітряних сил

Останнім часом прийнято говорити, що у нас у країні, і в місті, зокрема, все дуже погано, не працюють підприємства, і життя стало дуже важким. Безперечно, в цьому є чимала частка правди. Однак, щось хороше в цей непростий час також можна знайти. Далі на odessa-future.com.ua.

Наприклад, одеське авіаційне підприємство всупереч усім труднощам, все ж таки продовжує функціонувати, і днями звідти прийшли непогані новини.

Так, Одеське авіаційне підприємство розпочало випробування щодо чергового навчально-тренувального літака Л-39М, який відремонтували та модернізували відповідно до замовлення Повітряних сил.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Декілька польотів за один день

Відремонтований літак було піднято заводським екіпажем у небо, у четвер, 2-го грудня.

Політ пройшов успішно, і вже за годину літак був посаджений пілотами на злітно-посадкову смугу в Одеському аеропорту.

Того ж дня близько 14:00 літак повторно відправився в політ.

Незвичайний обліт

Справедливо відзначити, що йдеться не про звичайний обліт техніки. Борт, щодо якого необхідно провести ремонт, на заводі розбирається практично до гвинтиків.

Колективом фахівців здійснюється докладний огляд поверхонь у разі наявності там сколів, іржі та інших руйнувань матеріалу.

Крім цього, щодо двигуна з пневматикою, гідравлікою та електронікою проводиться докладний огляд, а також замінюються всі системи з несправними агрегатами та пристроями.

Після того, як процес складання, ґрунтовки, фарбування та перевірки кожної системи завершать, льотчикам необхідно провести здійснення серії польотів на різних швидкісних режимах.

Шкода, що вийшло так мало

На жаль, через те, що державному оборонному замовленню судилося проходити процес затвердження несвоєчасно, цього року одеському авіаційному підприємству вдалося здати Повітряним силам лише один літак.

На заводі багато співробітників засмучені тим, що робота відсутня. Вони не можуть зрозуміти, чому воююча держава практично не ремонтує авіаційну техніку.

У штаті підприємства є найцінніші робітники рідкісних спеціальностей, зокрема ті, які можуть ремонтувати турбореактивні двигуни. Проте чимало цехів, на сьогоднішній день, пустують.

Хороші перспективи

Віталій Юхачов, який є радником гендиректора, заспокоює та каже, що майбутній рік буде кращим.

Так, на даний момент відбувається формування замовлення на 2022-гий рік.

За попередніми даними, завод має зайнятися проведенням капітального ремонту щодо чотирьох тренувально-навчальних літаків. Також на розгляді знаходиться питання щодо відремонтування болгарських навчально-бойових літаків. Але як усе складатиметься насправді, поки що невідомо.

Зазначимо, що на цьому процес випробувальних польотів не завершено, – на підприємство приїде “покупець” в особі пілотів підрозділу українських ВПС, і продовжаться випробування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.