Неділя, 26 Травня, 2024

Депутати пропонують змінити статус будинку № 4 по вулиці Успенській

15 листопада 2021 року комісія Обласної ради, яка займається спектром питань правового поля, винесла позитивний вердикт щодо особливого статусу будинку № 4 по вулиці Успенській. Далі на odessa-future.com.ua.

Депутати пропонують визнати цей будинок фондом житла для тимчасового проживання переселенців, які мають офіційний статус.

Зазначається, що в цьому будинку протягом шести років і більше живуть понад 100 переселенців з Донбасу, які не мають на те юридичних підстав.

Не має особливих підстав і саме житло, що перебуває без газу та тепла, оскільки немає відповідних договорів із постачальниками послуг.

Турбота про людей: а чому зараз?

Здавалося б, турбота про людей варта визнання та поваги. Але постає питання, чому сотня громадян України, які поступово вживаються у традиції, культуру нашого міста, відвідують одеські школи, стала предметом турботи саме зараз. Виявляється, відповідь проста: обласна рада хоче цю будівлю продати. Але тут питання виникає вже на проспекті Шевченка (там знаходиться основна будівля Облради). Куди переселити людей? Не на вулиці ж їх залишати, напередодні зими, що насувається, і холодів.

Мешканцям запропонували переїхати на Червону, 11 (район Лузанівки), де умови проживання не набагато відрізняються від теперішніх. Люди відмовилися, адже це не жарт – змінити обжитий будинок у центрі міста на кота в мішку майже на його околиці?

У результаті, після тривалих переговорів та вмовлянь ОДА вирішила закріпити будинок на Успенській за переселенцями зі Сходу України, але відносини узаконити.

З цією метою частина будівлі, де живуть вимушені переселенці, має стати “фондом житла”; потім там, за задумом чиновників, зроблять ремонт. І вже потім Департамент соціального захисту прийматиме від осіб із офіційним статусом заявки на поселення.

Механізм є простим. Однак і тут не так просто. Досвід підказує, що різноманітні подорожі кабінетами і поверхами департаментів, управлінь, різних служб часто затягується на довгий час. У разі пандемії цей показник може бути помножений: немає потрібного виконавця, начальник хворий, а печатка в нього, немає бланків та інші бюрократичні нюанси.

Попри те, у людей, які проживають на Успенській, 4, заблищав промінь надії. Якщо навіть доведеться почекати рішення про офіційне проживання, то це триватиме не шість років. Принаймні будемо на це сподіватися.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.