Середа, 25 Травня, 2022

Депутати пропонують змінити статус будинку № 4 по вулиці Успенській

15 листопада 2021 року комісія Обласної ради, яка займається спектром питань правового поля, винесла позитивний вердикт щодо особливого статусу будинку № 4 по вулиці Успенській. Далі на odessa-future.com.ua.

Депутати пропонують визнати цей будинок фондом житла для тимчасового проживання переселенців, які мають офіційний статус.

Зазначається, що в цьому будинку протягом шести років і більше живуть понад 100 переселенців з Донбасу, які не мають на те юридичних підстав.

Не має особливих підстав і саме житло, що перебуває без газу та тепла, оскільки немає відповідних договорів із постачальниками послуг.

Турбота про людей: а чому зараз?

Здавалося б, турбота про людей варта визнання та поваги. Але постає питання, чому сотня громадян України, які поступово вживаються у традиції, культуру нашого міста, відвідують одеські школи, стала предметом турботи саме зараз. Виявляється, відповідь проста: обласна рада хоче цю будівлю продати. Але тут питання виникає вже на проспекті Шевченка (там знаходиться основна будівля Облради). Куди переселити людей? Не на вулиці ж їх залишати, напередодні зими, що насувається, і холодів.

Мешканцям запропонували переїхати на Червону, 11 (район Лузанівки), де умови проживання не набагато відрізняються від теперішніх. Люди відмовилися, адже це не жарт – змінити обжитий будинок у центрі міста на кота в мішку майже на його околиці?

У результаті, після тривалих переговорів та вмовлянь ОДА вирішила закріпити будинок на Успенській за переселенцями зі Сходу України, але відносини узаконити.

З цією метою частина будівлі, де живуть вимушені переселенці, має стати “фондом житла”; потім там, за задумом чиновників, зроблять ремонт. І вже потім Департамент соціального захисту прийматиме від осіб із офіційним статусом заявки на поселення.

Механізм є простим. Однак і тут не так просто. Досвід підказує, що різноманітні подорожі кабінетами і поверхами департаментів, управлінь, різних служб часто затягується на довгий час. У разі пандемії цей показник може бути помножений: немає потрібного виконавця, начальник хворий, а печатка в нього, немає бланків та інші бюрократичні нюанси.

Попри те, у людей, які проживають на Успенській, 4, заблищав промінь надії. Якщо навіть доведеться почекати рішення про офіційне проживання, то це триватиме не шість років. Принаймні будемо на це сподіватися.

Latest Posts