Субота, 20 Квітня, 2024

Коротко про загадковий одеський феномен

Південна Пальміра є воістину унікальним містом. Вона привертала і привертає увагу з самого першого дня свого існування, за допомогою чого відразу можна було зрозуміти, що це незвичайне місце, яке має велике майбутнє, пише odessa-future.com.ua.

Сьогодні нічого не змінилося, – Одеса, як і раніше є дуже актуальною, шанованою , бажаною і улюбленою. Її обожнюють одесити, які ласкаво звуть її Мамою, однак туристи і гості міста також відносяться до неї з великою повагою і трепетом, але їх же, ось уже протягом багатьох років, мучить загадка одеського феномена. Одеситів це питання не приваблює, бо цей загадковий феномен у них в крові, і він передається з покоління в покоління, вони народжуються з цим і гордо несуть протягом всього свого життя. А ось приїжджому контингенту не дає спокою цей секрет одеситів і самого міста. 

У нашому матеріалі ми, з посиланням на hor.net.ua, трохи відкриємо завісу таємничості щодо того самого одеського феномена. 

Талант керівників 

Виникле в кінці сімнадцятого століття і зі стрімким розвитком в дев’ятнадцятому столітті, наше місто було багатим і дуже упорядкованим імперським містом. Величезну роль в процесі міського розвитку зіграв той факт, що він очолювався енергійними і талановитими особистостями (Дерибасом, Рішельє, Воронцовим, Левашовим, Новосельським, Маразлі). 

Освітньо-меценатський аспект 

З боку місцевого купецтва надходили колосальні пожертвування у вигляді грошових сум для міського розвитку.За допомогою середніх освітніх закладів, Новоросійського університету, музичних і художніх училищ проходила підготовка нової інтелігенції. А за допомогою багатонаціонального складу населення відбувалося культурне взаємозбагачення різних народів і формування своєрідної культури. 

Високе становище Одеси 

Через певний час після того, як місто було засноване, воно набуло статусу найбільшого хлібного експортера і з цього моменту почалася нова золота сторінка одеського літопису. Через морські ворота Одеського порту на імперську територію відбувалося надходження необхідних європейських, азіатських і африканських товарів. 

Герцогом Рішельє на територію молодого міста залучалися закордонні інвестори і талановиті фахівці. Завдяки цьому вже за період першого десятиліття свого життя Одеса перетворилася на інтернаціональне, космополітичне, еклектичне місто. 

Дружелюбність і миролюбність у одеситів в крові 

 

Уже в дев’ятнадцятому столітті гості міста вражалися космополітизмом одеситів. Одеські школи під своїми дахами об’єднували дітей з грецьким, єврейським, вірменським, російським, словенським, молдавським, німецьким, французьким, італійським походженням. У Південній Пальмірі мирним чином діяли храми різних конфесій, на театральних сценах можна було почути російсько-, польсько-, італьяно-, німецькомовні спектаклі. 

Коли минуло вже не одне десятиліття з дня свого заснування, за Одесою закріпилася репутація живого і веселого міста, в якому живе етнічно строкате, енергійне і вільнодумне населення.Одесити наділені життєвою стійкістю, оптимізмом і витонченим гумором. 

 … Все це і є душею дивовижноі і незвичайноі Одеси. 

Фото: depositphotos.com

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.