Середа, 12 Червня, 2024

Будинок Маврокордато на Рішельєвській, 12, засяяв новими фарбами.

Ліси прибрані, ремонт закінчено, будівля набула нової свіжості. Саме так можна сказати сьогодні про будинок номер 12 на вулиці Рішельєвській, який формує кут із вулицею Грецькою.

Ремонтні роботи фасадної частини та даху розпочалися ще у 2019 році та мали завершитися наприкінці 2020 року. Через низку незапланованих складнощів, які притаманні нашому часу, реставраційні роботи закінчилися лише днями, повідомляє сайт odessa-future.com.ua.

Попри затримку здачі об’єкта, нові тони, які отримав триповерховий красень, створений за проєктом Ф. Гонсіоровського, радують перехожих та тим більше мешканців будинку. Робітники упорядковують ворота, а мешканці будинку стали спати спокійніше. Адже дах, який приносить масу проблем, вже не тече.

Зведення будівлі, про яку ми говоримо, почалося 135 років тому. Як і багато будинків центру, воно було прибутковим будинком, яким володів Микола Маврокордато. Пізніше, 1899 року, для Матвія Маврокордато, сина попереднього господаря, перепланування та розбудову будинку здійснив архітектор Юрій Дмитренко, але будинок зберіг свою первинну функцію.

З самого початку свого існування на першому поверсі будинку розміщувалися різні магазини, фотоательє,

У 1900-1913 роках тут також розташовувалися фотоательє, мануфактурний магазин. Справжньою гордістю цього будинку був фірмовий магазин Дельфін, який спеціалізувався на продажу риби. Крім нього в нашому місті були ще “Океан” та “Нептун”. У цьому торговому закладі можна було купити свіжу рибу. Тут був багатий вибір консервів.

Деякий час перший поверх “виконував” ідеологічну функцію. У 1923-1935 роках тут працювало правління Одеського відділення Всесоюзного товариства колишніх політкаторжан. На момент заснування організації багато одесити, засуджені з політичних мотивів, повернулися, відбувши повністю чи частково у далеких куточках імперії. Для них таке суспільство було дуже актуальним.

У 1970-і роки в цьому будинку можна було упорядкувати зачіску в місцевій перукарні.

Багато що змінилося у долі будинку сім’ї Маврокордато, але він продовжує жити, всупереч тотальному бажанню знищити історичний фонд на користь шукачам Золотого тільця. Через 135 років від дня народження будинок отримав подарунок у вигляді реставрації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.