Субота, 20 Квітня, 2024

Будівельний скандал на Бочарова

На території двору, де розташовані житлові будинки номер тридцять п’ять та п’ятдесят три на Генерала Бочарова, забудовники планують зведення висотного будинку зі знищенням дерев та стоянки. Місцевими жителями було ухвалено рішення не чекати, доки до них на допомогу прийдуть чиновники, а самостійно захищати територію свого двору, пише odessa-future.com.ua.

Це призвело до серйозного конфлікту.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Початок покладено

Місце будівельної ділянки вже обнесене огорожею. Одесити, які мешкають у зазначених будинках неймовірно обурені, – будівництво призводить до закриття проходу до школи та пожежного проїзду до кожного навколишнього будинку. А місцеві жителі вже змушені діставатися до будинку не звичним шляхом, а обхідним, – Кримським бульваром.

Наявність дозвільних документів

Представниками забудовника, який представлено “Будконсалтингом” та “Сан-сіті”, було пред’явлено одеситам, якими було організовано протестну акцію, дозвільну документацію, яка дає право проводити роботи. Цю документацію видав департамент із благоустрою при міській раді.

“Привіт із 90-х”

Мешканці все ж таки змогли домогтися призупинення робіт. Але за сім днів об’єкт поповнився новою технікою, яку супроводжували спортивні молоді люди, на яких були чорні куртки та балаклави. Вони силою відтіснили одеситів, серед яких були переважно пенсіонери.

Забудовник повідомив, що компанії довелося користуватися послугами охоронної компанії.Однак спортивні молоді люди відмовлялися представитися та пред’явити документи.

Вже є наслідки

Одесити, які мешкають у згаданих будинках, впевнені, що все те, що відбувається, є незаконним захопленням їхньої дворової території. Плюс до всього, коли будівництво було розпочато, стіни будинку номер п’ятдесят три вкрилися тріщинами, а в будинку номер тридцять п’ять почалися підтоплення після кожного дощу, а будівля сусіднього будинку номер п’ятдесят п’ять узагалі осіла.

Одесити відзначають, що їхній будинок є дев’ятиповерховим, а поруч із ним забудовник має плани розпочати будівництво шістнадцятиповерхівки. Зелені дерева у кількості п’ятнадцяти штук будуть зрізані.

Люди запитують, чим вони мають дихати. І зазначають, що стан їхніх квартир переважно сирий, адже в цьому місці чимало підземних вод.

Експертна точка зору

На даний момент одесити та місцеві депутати займаються з’ясуванням законності будівництва на території двору. У майбутньому люди планують також не дозволяти зводити нові висотки у зеленій зоні.

Однак, на думку експертів, у разі коли ОСББ не має державного акта на ту земельну ділянку, на якій розташований будинок (у нашому місті вона відсутня практично у всіх), здобути перемогу над забудовниками практично неможливо.

Українське законодавство дуже розпливчасто роз’яснює, що є прибудинковою територією. Єдиний факт, на який можна посилатися, представлений нормативами відстані між будинками, враховуючи поверховість, які містять Державні будівельні норми.

Фото: odessa-life.od.ua, 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.