Субота, 25 Травня, 2024

Несанкціонована добудова: як страждає одеський будинок Скаржинського

Одна з одеських архітектурних пам’яток знаходиться у жахливому стані: їй необхідний капремонт вже кілька десятиліть як, і ось, коли вже плюс-мінус почався якийсь рух, з’явилася нова перешкода у вигляді незаконних будівельних робіт, що продовжують завдавати шкоди будівлі. Про саму будівлю, її стан і про деталі конфлікту з приводу незаконної прибудови, читайте далі, odessa-future.com.ua.

Будинок як пам’ятник архітектури

Ця будівля почала своє життя ще у другій половині XVIII століття, і своє ім’я вона носить на честь поміщика й інтелігента, завдяки якому цей будинок і став частиною різноманітної архітектурної картини міста. Не варто плутати його з прибутковим будинком пані Скаржинської — його проектував інший архітектор, Рейнгерц, вже на початку XX століття.

З самого початку і до сих пір дореволюційний будинок залишається унікальним — його незвичайні прикраси значно виділяються, але найголовнішою деталлю є емблеми з єдинорогами: символом вищої влади Буття, символом допомоги у пошуку істини, загальної любові і співчуття, і образ цей веде свої існування ще з тих часів, коли не було навіть Вавилона.

Загальна аварійність пам’ятника

Уже багато років унікальний будинок з не менш унікальної символікою і естетикою стоїть застарілий, ущерблений тріщинами і просто небезпечний. У якийсь момент в минулих роках мерія прийняла рішення прибрати деякі об’єкти прикрас з фасаду будівлі, щоб вони, впавши, не травмували когось. На жаль, комунальні служби не зафіксували початковий вигляд фасаду і просто знищили прикраси. Постраждала одна з емблем з казковим єдинорогом, але друга поки на місці, на цьому роботи на той момент закінчилися, і будівля так і світила далі голим ракушняком, поки її не закрили тканиною.

У якийсь момент мешканці та мешканки будинку до такої міри втомилися від бездіяльності, що почали вивішувати на балконах тканину з написами про допомогу в тому, щоб зберегти історичний об’єкт в першу чергу тому, що багато жителів цього будинку не можуть змінити місце проживання і змушені жити у постійній небезпеці. Культурний момент тут другорядний, але теж досить важливий: адже кожен такий будинок є пазлом цілісної картини одеського колориту і естетики Перлини Чорного моря.

Реставрація і що їй заважає

Запланована реставрація затримується не тільки через труднощі організації робіт і оформлення документації, а й через те, що деякі мешканці будинку продовжують займатися ремонтом, ігноруючи прохання припинити його.

Ремонт здається необхідним заходом в будинку в такому стані, однак, ремонтні роботи призводять в результаті тільки до більшого руйнування: мешканці та мешканки сусідніх квартир відзначали появу нових тріщин на стінах.

Господарі квартири, де ведеться несанкціонована добудова цілого поверху на мансарді, вирішили не з’являтися на очах у сусідів і журналістів — наскільки відомо, вони просто побоялися, як подає цю ситуацію «Думська».

Люди, відповідальні за продовження несанкціонованих будівельних робіт, в результаті ухиляються від всіх зауважень і вимог, а офіційним власником квартири і зовсім є іноземний громадянин, який таким же чином ні на що не реагує — в результаті неможливість вирішити питання спокійно привела до того, що адміністрація подала звернення в СБУ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.