Четвер, 30 Травня, 2024

Музей однієї шкільно-університетської вулиці

На день народження прийнято дарувати подарунки. А якщо мова йде про рідне місто, то це робити особливо приємно. Мабуть, так і вирішили в школі № 26, яка працює сьогодні в будівлі колишнього Міського дівочого училища. До 227-го дня народження Одеси колектив школи № 26 подарував їй музей навчальних закладів вулиці Старопортофранківській. Експонати нового підрозділу школи носять віртуально-реальний характер, пише odessa-future.com.ua.

Починалося все з фасаду

Створення музею стало продовженням хорошого починання. У 2019 фасад будівлі школи отримав капітальний ремонт, що знову дозволило відчути красу і оригінальність архітектурного твору, створеного за проектом знаменитого одеського архітектора Миколи Толвінського.

По крихтах вчителя збирали архівні матеріали і артефакти, пов’язані, перш за все з рідною школою. Варто зазначити, що однією з творців музею стала вчитель-ветеран Надія Костянтинівна Калантай, яка очолювала колектив навчального закладу з 1992 по 2008 роки. Пізніше вони змогли зацікавити учнів, які стали надійними помічниками в цій справі. Поступово в музейну експозицію стали надходити аксесуари шкільної форми, їх фотографіями перших учениць дівочого училища, перших випускниць, їхні твори ручної роботи.

Тут же представлені експонати епохи, яка вже ближче до наших днів, наприклад, класні журнали, датовані 1950-ми роками, і дізнатися які оцінки отримували учениці в ту пору.

Ентузіасти, які займаються пошуковою роботою, поступово розширили межі пошуку. Вони зайнялися збором матеріалів, присвячених всій вулиці, однією з найдовших.

Вулиця, яка багата навчальними закладами

Реалізувати досить масштабний проект колективу допомогло звернення за допомогою на освітню краудфандінговую платформу: протягом місяця в рамках новаторського проекту були зібрані 94 тисячі гривень. За ці гроші всередині школи були оформлені мурали, що відображають минуле навчального закладу і його сьогоднішній день. Так, ми подорожуємо у початок 20-го століття і початок вулиці, на якій розташовувалося міське училище імені В.Г. Бєлінського. Тут же зображено будівлю Одеської другий чоловічої гімназії, в якій навчалися героїчний дослідник Північного Полюса Отто Юлійович Шмідт, а коли там розмістився педагогічний інститут – український письменник і журналіст Степан Іванович Олійник.

Значна частина експозиції музею однієї вулиці створена у віртуальному просторі, створеному ансамблем з учнів, вчителів інформатики та історії. Кожен малюнок забезпечений QR-кодом, перейшовши за яким можна потрапити на віртуального гіда.

А колектив школи на досягнутому зупинятися не має наміру. У планах – розширення експозиції, для чого вже є приміщення на другому поверсі правого крила будівлі.

Створення в школі № 26 музею однієї вулиці стало прикладом того, як можна і потрібно впроваджувати в життя отримані знання з різних предметів.

Довідка. Будівля за адресою: вул. Старопортофранківська, 32 було здано в експуатаціі в 1891 році. У нього переїхало Дівоче училище, що займало несохранившийся будинок на розі Соборної площі і вулиці Гулевої (сьогодні там працює школа № 121). Училище працювало до Жовтневої революції.

У 1920-х роках тут працювала школа № 35, а в 1955 році з приміщення по вулиці Горького (Спирідонівська, 10) сюди перебрався колектив школи № 26.

Фотографічна база: сайт школи № 26

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.