Неділя, 26 Травня, 2024

Про неповторну атмосферу Одеси

Одеса входить до числа красивих південних міст, населення якого розмовляє цілою палітрою мов, де легко поєднується непоєднуване, і де живуть веселі та дотепні, життєрадісні та безжурні люди. Далі на odessa-future.

Одеса є унікальним містом, і створюється враження, що над ним немає влади ні ходу часу, ні змін в історії. Це свідчить про таку якість, як життєстійкість, вроджений оптимізм і витончений гумор, яким наділені одесити.

Про Одесу-Маму можна почути з багатьох анекдотів, фейлетонів та пісень. Проте, ми не писатимемо про різні веселі одеські історії. У нашому матеріалі, з посиланням на odecca.ru, ми хочемо розповісти вам про неповторну одеську атмосферу, тонкощі якої відомі далеко не всім, адже для того, щоб відчувати це повною мірою, потрібно самому бути одеситом.

Сезонний період

Якщо вам пощастить відвідати це дивовижне місто в сезонний період – у травні-вересні, то ви зустрінете там промені яскравого сонця, зелені дерева, аромат акацій, що п’янить, переповнені туристами пляжі, багато відкритих дискотек у прибережній зоні, і звичайно ж, відмінний настрій.

У літній період життя в Одесі тече ще швидше. Наявність м’яких кліматичних умов, пляжів та теплого моря щороку приваблює безліч приїжджих.

Місцеве населення, як це притаманне населенню більшості міст, що відносяться до курортів, тихо сміється з приїжджого контингенту і не заважає їх життєвому ритму.

Про відпочинок місцевого населення

Ті, хто відносяться до корінних одеситів – рідкісне явище на міських пляжах, – це територія приїжджого контингенту.

А ось одесити більше люблять відпочивати в такому місці, як Кароліно Бугаз, – смуга, створена піщаними пляжами, розташована неподалік міської зони. Там знаходяться заклади, представлені приватними будиночками, пансіонатами, кафе, ресторанами та дискотеками, куди можна приїхати на уїкенд чи відпустку.

Найвідвідуваніше місце

Також кожному, кому вдалося побувати в цьому унікальному місті, напевно вдалося познайомитися з Аркадією, яка є чимось на зразок місцевої Ібіци.
Незважаючи на те, що її перетворення, які мали місце у сучасних реаліях, мало радують справжніх одеситів, вона не перестає бути одним з найбільш відвідуваних місць у місті, адже там є безліч літніх дискотек, ресторанів та барів.

Трохи історії

Якщо більш докладно поринути в історичні відомості, то виявиться, що відповідно до європейських мірок Одесу цілком можна віднести до молодих міст.

Її 1794-го заснувала Катерина Друга, яка ухвалила рішення щодо необхідності портового об’єкта на Чорному морі для того, щоб розширювати зв’язки з європейськими державами.

Внаслідок такої деталі, як вдале географічне розташування, Одесі вдалося швидко перетворитися на торговельний, промисловий та науковий центр із європейським масштабом.

Одесу закладали як порт, і довгий період її називали “портом” або “дверями” до Європи.

Це місто проходило процес формування та розвитку з урахуванням сильного впливу низки європейських культур.Крім того, у цьому процесі брали участь видатні особи – європейські політичні та військові діячі, будівельники та архітектори, фінансисти та комерсанти.

Розквіт цього прекрасного південного міста відбувався за участі історичних персонажів, представлених великими градоначальниками – адміралом Дерібасом, французьким герцогом Рішельє, російським графом Воронцовим, графом Ланжероном та іншими.

Всі вони відомі своїми славетними справами на благо Одеси та городян.

Вони перетворили її на європейське місто, торговий центр, відомий по всьому європейському континенту, і популярним серед представників торгівлі та різних ремесел.

Ці люди були ініціаторами будівництва об’єктів, представлених гаванню, лікарнями, навчальними закладами, базарами, театрами, казармами, храмами та найкрасивішими архітектурними спорудами.

Палітра народностей

Багатий колорит з різними національностями цілком зрозумілий, завдяки тому напряму політики, який був притаманний тоді імперській державі.

Для того, щоб залучати людей на міську територію іноземним купцям та поселенцям надали низку різних пільг, завдяки діяльності яких була пожвавлена ​​міська торгівля та всього регіону.

Це місто стало першим, де було введено “порто-франківський” режим, завдяки якому з’явилася безмитна торгівля, що було дуже вигідно для міського району.

З того часу на території Одеси почали жити різні народності, а іноземці перестали почуватися чужими.

Незалежно від віросповідання, поглядів, національних нарядів, мов і діалектів, кожен зможе вписатися в міську картину і відчувати себе одним зі “своїх”.

Участь євреїв

Напевно, всі знають, що на розвиток Одеси великий вплив надали представники єврейського населення, завдяки яким нарощувалися обсяги міського торговельно-економічного потенціалу.

Колись саме юдеями забезпечувався практично весь обіг зернового експорту, вони були власниками комісійних та посередницьких фірм, а також промислових підприємств.

Єврейська кухня повністю увійшла в одеський побут. Якщо поцікавитися у місцян, яка страва є найсмачнішою, то ви точно почуєте про фаршировану рибу.

І все це у поєднанні з елементами характерної одеської говірки, прикрашеної єврейським акцентом.

Осінь по-одеськи

Але, щоб познайомитися з рисами її справжнього одеського характеру і неповторного затишку, варто приїхати на початку осені, тому що літньо-осіннє місто – це таки про ті самі “дві великі різниці”.

Коли роз’їдуться гості та дерева почнуть фарбуватись у бурий, жовтий та зелений колір, вам відкриються всі деталі одеської краси та невловимої ностальгії, якою сповнені вулички, вимощені бруківкою.

В осінній період місто оповите туманним серпанком, який доповнює своєрідний гул, що видається одеським маяком. Однак на вулиці та на серці все відчувається тепло та затишок.

Унікальність одеських вулиць

Від іноземців нерідко можна почути, що Одеса – це “маленький Париж”, бо вона зберігає різноманітність свого колориту та багатство європейської обстановки.

Дерибасівська та Приморський бульвар порадує ваш погляд палітрою архітектурних шедеврів, які створювали італійські та французькі архітектори, окрему увагу серед яких, звичайно, потрібно приділити Одеській опері.
А Катерининську, Рішельєвську, Старопортофранківську забути просто неможливо.

Дерибасівська чудова незалежно від пори року. Наявність бруківки, будинків, які були збудовані в дореволюційний період, вуличної музики, місцевого Монмартру на території міськсаду, ресторацій – все це створює відчуття затишку та будинку, яка зазвичай не притаманна багатолюдним центральним міським вулицям.

Сумні зміни

Щороку місто дедалі більше змінює свій вигляд. Сучасними мікрорайонами та багатоповерховими будинками потихеньку витісняється тиха та затишна атмосфера.

Одеське населення давно перевищило мільйон.

Історична частина рясніє дорогими бутиками, шикарними ресторанами, моллами та кафетеріями. Старе потихеньку віддаляється від нас, залишаючись у минулому.

В одеситів такі зміни викликають смуток, адже в улюбленому місті все більше губляться риси колишнього вигляду.

Кожен, кому хоч раз пощастило побувати в Перлині біля моря, відвозить у душі щось своє, сподіваючись колись повернутися в Одесу-Маму.Ну, а якщо ви є одеситом, то це, безумовно, є душевним станом, який ніколи не проходить.

Незалежно від місця проживання, – від Нью-Йорка до Ізраїлю, одесити не зраджують рідного міста і завжди поспішають повернутися додому.

Адже бути одеситом – це про образ, стиль, манеру та смак життя, яким в Одесі вміють насолоджуватися.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.