П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Добро на забудову: в Одесі має з’явитися будинок, проти якого виступала влада

Забудови всілякими скляними торговими центрами, офісами і модерними житловими будинками — болюча тема для Одеси. Чергова забудова вже затверджена та має всі шанси початися в самий найближчий час. Мова йде про територію у центрі міста за адресою Катерининська, 49.

Цей проект не особливо привітно сприймають місцеві жителі та також мерія. А про те, чому все відбувається саме так і ніяк інакше, читайте далі на odessa-future.

Проект, який вже був

Історія з цією територією насправді тягнеться ще з минулого року. Все той же забудовник, який нині планує зведення будівлі — «Екодім-2» — вже робив спробу облаштувати цю територію. Але у новинах можна побачити, що на ці землі «зазіхають» вже більше двадцяти років.

Проект мав на увазі повну реконструкцію території. Не дивно, адже на ній величезна кількість нежитлових будинків, які вже давно застаріли і перетворилися на фон для зйомок фільму жахів або постапокаліптичного трилера. Також у проекті був прописаний момент з естетичним облагороджуванням території, що, об’єктивно, зовсім не завадило б.

Територія (вірніше, конкретно нежитлові об’єкти на ній) по документації була придбана на аукціоні як заставне майно. Щодо конкретно землі, компанія взяла її в оренду.

Що пішло не так

Основна проблема була в тому, що компанія не провела необхідні перевірки. В результаті вийшло так, що не було зроблено заходів безпеки. Розворот будівельних процесів завдав шкоди деяким сусіднім будівлям.

Коли мешканці почали обурюватися з цього приводу, забудовник відповів, що вони винні самі: нібито жителі будинків штучно розширювали свої квартири і шкодили важливим конструкціям, через що і з’явилися проблеми.

У свою чергу компанія, яка виконувала обов’язки проектувальника, допустила ряд помилок при плануванні розміщення та порушила норми протипожежної відстані. За це компанію обклали штрафом і роботу заборонили.

Нарівні з цим, начальник управління ДАБК Одеської міськради Олександр Авдєєв на своїй сторінці в соціальній мережі говорив про те, що проектувальники і забудовники знищили деякі об’єкти на території, не маючи на це дозвільної документації. Депутат також звертався до потенційних покупців апартаментів з проханням не інвестувати цей проект, який створюється без обліків норм і правильно оформлених дозволів. Те ж прохання було до ріелторів, яких депутат попросив бути обережними з тим, що саме вони збираються продавати потенційним покупцям.

«Екодім-2» ж стовідсотково заперечував, що будь-які норми порушені.

Щодо естетичного компонента, забудовник запевняв, що загальну картину порушено не буде, тому що будова буде розташована у дворі. Таким чином, вона повинна була бути прихована.

Ситуація зараз

Після перевірок мерія виступила проти цього проекту, і на якийсь час все затихло, хоча організатори будівництва заявляли про намір звернутися до суду. Зараз же стало відомо, що компанія отримала добро на будівельні роботи в цьому ж місці.

Можливо, незабаром руїни в центрі міста перетворяться на облагороджений райончик. Однак, не виключено, що знову почнуться порушення, через що загостриться протистояння забудовників, мешканців району та влади.

Фото: Думська

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.