Неділя, 26 Травня, 2024

Багатомільйонний міст з дефектами або в’їзд до Чорноморська заборонено

Закінчення будівництва багатостраждального моста, який буде проходити через води Сухого лиману між містами Одеса і Чорноморськ, в найближчий період чекати не варто. Ще близько шести місяців тому Служба з автомобільних доріг Одеського регіону повідомила, що процес будівництва мосту добігає кінця. Але все було зіпсовано виявленням серйозних дефектів, тому процес будівництва довелося зупинити, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на culturemeter.od.ua

Деформаційні “сюрпризи” 

В Укравтодорі повідомили, що було виявлено виникнення деформаційних явищ, якими відрізняється мостова конструкція з гамбіонами і земляним полотном. Деформування виникло внаслідок стабілізації слабкого грунту, який знаходиться біля основи земляних полотен на підході до місця, де розташована перехідна мостова частина. Виконання нових необхідних робіт, щоб зменшити тиск підхідних елементів на всі мостові конструкції не дало очікуваного результату, – балку, виконану з металу, яка є частиною прогонової споруди буквально “заштовхнуло” в такий об’єкт, як шафова стінка. 

Детальне і ретельне вивчення 

На плечі одного з державних науково-дослідних інститутів, який займається будівельним конструюванням лягло проведення детального вивчення проектної документації, щоб прийняти правильне рішення щодо продовження будівельних процесів.Найімовірніше проектні документи будуть коригувати і покращувати, а міст буде частково розібраний, щоб досягти подовження прольоту. За допомогою цього можна буде досягти обходу слабких грунтів. 

Багатомільйонні витрати 

Справедливо зазначити, що на будівельні роботи щодо моста витратили близько двохсот п’ятдесяти мільйонів в гривневому еквіваленті. Процес будівництва почався ще в 2016-тому. Яку суму ще належить виділити для проведення додаткових робіт поки ще невідомо. 

Як бачимо, виходячи з усього вищенаписанного, крім виділення необхідної суми грошей, в таких масштабних проектах місцевого значення, дуже важливо проводити ретельне вивчення і дослідження всіх можливих ризиків, які можуть проявитися під час безпосередньої реалізації того чи іншого проекту. В іншому випадку, можна отримати такий результат, про який ми розповіли в нашому матеріалі, і величезні грошові суми будуть просто витрачені, що називається, “на вітер”. А для усунення подібних помилок і недоліків належить виділити ще, не менш велику суму. 

Сподіваємося, що подібний випадок стане уроком для наших чиновників, і згодом, коли вони знову захочуть втілити в життя будь-якої важливий і потрібний, для міста і області, проект, вони будуть уважніше підходити до технічної, дослідницької та аналітичної сторони питання. Інакше, заощадивши на цій частині справи, згодом є всі шанси заплатити а кілька разів більше за усунення несприятливих наслідків, а також непередбачених небезпек і проблем.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.