Субота, 25 Травня, 2024

Архітектура унікального храму Одеси, яку варто побачити кожному

Одеса – неймовірної краси місто, яке завжди було відомим на весь світ своїми природними надбаннями, чудовими закладами, незабутньою атмосферою, харизматичними людьми, а особливо архітектурними пам’ятками. У місті знаходяться безліч споруд, які відрізняються від інших своєю красою та стародавньою історією. Саме це притягує безліч туристів, які відвідують місто щорічно, пише odessa-future.com.ua.

Одним з найбільш відомих та найкрасивіших пам’яток архітектури міста є Спасо-Преображенський собор, який знаходиться в Одесі за адресою: Соборна площа, 3.

Спасо-Преображенський собор в Одесі

2

Зовнішній вигляд відразу притягує, адже він відрізняється гармонійним поєднанням багатства, суворості, величності з мистецтвом та вишуканістю. Інтер’єр собору також вартий уваги: великий простір, гарно освітлений сонячним промінням та відблисками білосніжного мармуру приваблює кожного. Варто відчути цю неймовірну атмосферу, адже складається враження, що, коли переступаєш за поріг собору, то опиняєшся в іншому середньовічному часі.

Головним та найвідомішим надбанням Спасо-Преображенського собору є дзвін. Його вага становить майже чотирнадцять тонн, він має майже однаковий діаметр та висоту: більший двох метрів.

Крім цього, Одеський собор пишається своєю видатною історією. Будівництво храму розпочалось ще в 1795 році. Варто зауважити, що рік перед цим став визначальним для Одеси: було освячено ціле місто.

Ще однією особливістю собору є мідний хрест, який зроблений із монет, що залишали солдати ще перед походами під час Кримської війни 1854 року. Одесити часто кажуть, що кожен відвідувач повинен доторкнутись до цього хреста.

Крім цього, у Спасо-Преображенському соборі в Одесі знаходяться мощі Святителя Інокентія – видатного богослова, пастора, письменника, педагога, проповідника. Кожен християн, який відвідує легендарний храм, прикладається до його мощей, тим самим вшановуючи його пам’ять.

3

На цьому надбання собору не закінчились. Ще однією відомою особливістю храму є чудотворна Касперівська ікона Божої матері – небесної покровительки міста Одеси та всього півдня. Віряни часто моляться при ній та просять мир та захист для рідного краю.

Якщо ви бажаєте відновити духовні сили та знайти внутрішній спокій, помоліться біля чудотворної Іверської ікони Божої матері, яка також знаходиться в соборі.

Неймовірну атмосферу минулого створюють останки князя М. Воронцова та його жінки, які знаходяться в храмі більше ста років.

Неймовірна естетика собору, його деталізовані розписи, складні орнаменти з дорогоцінним камінням на іконах, величезні люстри, простір храму роблять його одним із найкрасивіших в Одесі. Саме тому рекомендуємо кожному, хто відвідує це місто, обов’язково відвідати Спасо-Преображенський собор в Одесі та побачити на власні очі всю його красу та відчути неймовірну атмосферу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.