Субота, 20 Квітня, 2024

Цікаві факти про Потьомкінські сходи в Одесі

Видатне місто-герой Одеса здавна пишається своєю неймовірною красою, природними надбаннями, чудовими закладами, атмосферою, харизматичними людьми, а особливо архітектурними пам’ятками. Саме вони приваблюють безліч туристів, які відвідують місто постійно та відпочивають серед краси та величчі. Крім цього, Одеса відома своєю видатною історією, а споруди залишились згадкою для сучасників, пише odessa-future.com.ua.

Історична візитівка Одеси

1

Одним із найбільш відвідуваних місць в Одесі є Потьомкінські сходи, це своєрідна візитівка міста. Адже це монументальна споруда, яка має власну історію, безліч загадок та фактів, які приваблюють кожного.

Проектування Потьомкінських сходів розпочалось ще в 1825 році. Їх метою було з‘єднання верхньої частини міста з портом, що знаходиться нижче. Архітектори релалізували свої плани з‘єднати море з небом в Одесі. Варто зауважити, що Потьомкінські сходи складаються з двохсот сходинок, які розділені на десять прольотів. Крім цього, задумом архітекторів було створення своєрідної оптичної ілюзії: коли ви знаходитесь на горі сходів та дивитесь униз, складається враження, що вони безкінечні. Аналогічно з тим, коли ви дивитесь знизу до гори.

Потьомкінські сходи – це не лише пам’ятка архітектури, це місце з власною історією та легендами. Одна з них говорить про те, що під сходами розташований підземний хід, який веде до Воронцовського палацу. Безліч місцевих жителів переконані, що під арками закопані скарби контрабандистів та безліч коштовностей. Такі факти не можуть не приваблювати людей, саме тому низка туристів щороку відвідують це чудове місце в Одесі.

2

Також Потьомкінські сходи використовують і в спортивних цілях. Щорічно на них відбувається забіг догори. Останнім рекордом є 22,8 секунд за 192 сходинки! Крім цього, на сходах спустився на автомобілі, мотоциклі та велосипеді відомий одеський спортсмен Сергій Уточкін. Дотепер на видатній пам’ятці міста регулярно проводять різноманітні заходи, а сходи служать трибунами для феєрверків чи концертів, щорічно прикрашаються до дня міста, там часто організовують кінопокази тощо.

Також Потьомкінські сходи відомі на весь світ, адже посідають шосте місце в рейтингу найкрасивіших сходів.

5

Варто зауважити, що Потьомкінські сходи прославили безліч відомих письменників не лише українського походження. Наприклад, Марк Твен згадав про них у своєму романі «Простаки за кордоном», адже його дійсно здивувала неймовірна краса та атмосфера цього місця. Жюль Верн також був під враженням від одеських сходів та написав про них у романі «Упертюх Керабан». Крім цього, у своїх творах Потьомкінські сходи описували й інші видатні письменники: Юзеф Крашевський, Олександр Островський, Віссаріон Бєлінський, Іван Нечуй-Левицький, Олександр Грін, Валентин Катаєв, Олександр Купрін, Леонід Утьосов та багато інших.

Саме тому Потьомкінські сходи є одним із найбільш відвідуваних місць в Одесі та вважаються візитівкою легендарного українського міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.