Середа, 12 Червня, 2024

Японська кулінарна філософія

Японія – дивовижна країна. Її культура така складна і багатогранна, що пізнати всі її тонкощі, здається, можуть лише корінні жителі країни. Почнемо знайомство з чарівною Країною сонця, що сходить з вивчення японської кухні. Кулінарна культура найбільш зрозуміла і цікава. До того ж вона тісно пов’язана майже з усіма важливими японськими традиціями. Освоївши кухню, зможете розгадати і інші таємниці Сходу.

Витоки кулінарного мистецтва

Археологічні знахідки доводять, що древні японці дуже рано взяли під контроль свій раціон. За часів мезоліту та неоліту вони готували юшки і супи з морепродуктів, варили устриць на пару. Історія японської кулінарії констатує використання холодильних ям і коптилень. Навіть отруйна риба Фугу присутня в острівній кухні з давніх часів, але ж поласувати нею донині наважуються далеко не всі.

Рис з’явився в країні лише в 3 столітті до нашої ери. Спочатку ним нагороджували самураїв. Скоро рис став основою безлічі японських страв. Така його роль і в сучасній кухні.

о

Японські кулінарні традиції розвинулися і сформувалися багато століть назад. Цікаво, що до цього багато з них збереглися в незмінному вигляді. Є навіть блюдо, яке сучасні японці їдять так само, як їх первісні предки. Це сябу-сябу: скибочки риби, які готуються прямо на столі в киплячому бульйоні.

Саме час підкріпити теорію практикою. Японська кухня доставка – замовте і продовжимо.

Кулінарні впливи

Головні трансформації торкнулися Країни висхідного сонця з приходом китайського буддизму. Разом з ним в країну потекли і кулінарні новинки:

  • рис;
  • палички для їжі;
  • локшина удон;
  • соєвий соус;
  • місо.

Але наймасштабнішим запозиченням стала китайська чайна церемонія. І якщо західні сусіди просто насолоджувалися напоєм і закусками, то японці перетворили чаювання в багатогодинне захід з особливою трапезою тя-кайсекі.

Солодощі потрапили в Японію з Заходу разом з португальськими мандрівниками. До цього до чаю подавали фрукти, каштани, гриби, навіть рибу, але не цукерки. Також португальці навчили японців випікати і смажити. Так в японському раціоні з’явилися страви темпура, набули поширення рецепти з куркою і яйцями.

Головні секрети: простота і мінімалізм

Незважаючи на вплив ззовні, Країна висхідного сонця зберегла багато зі своїх споконвічних традицій. Основою її кулінарної філософії залишилися простота, природність і мінімалізм. Кулінарна обробка зводиться до мінімуму. Готуючи суші і роли, японський кухар не прагне здивувати. Його мета – передати справжній смак інгредієнтів. Він намагається зберегти гармонію природи.

Спробуйте роли Одеса в кращих японських традиціях, вдосконалені під наш український смак.

Традиційні рецепти гранично прості. У них невелика кількість компонентів, щоб ті не перебивали смак один одного. Кожна страва гармонійна і самодостатня.

Японці насолоджуються не тільки смаком. Для них важлива естетика страви і її символічність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.