Середа, 12 Червня, 2024

Традиції проти технологій: баттл Да Хун Пао та чаю Габи

Порівнювати чаї завжди цікаво, і не лише під час дегустації. Секрети їх виготовлення, дивовижні корисні властивості та оригінальність смаку хочеться оцінити ще й у теорії. Цим і займемося, затіявши баттл двох улунів – Да Хун Пао та Габи.

Всі улуни мають м’який смак і несуть величезну користь організму (і це, крім непідробного задоволення). Вони значно відрізняються між собою за смаком, а іноді – і за способом виготовлення та ще й за властивостями. Саме настільки різняться між собою Габа улун та чай Да Хун Пао. Проведемо між ними змагання, і нехай переможе найцікавіший чай!

Секрети назв чаїв

За назвою кожного улуну, як і за людським ім’ям, завжди ховається приголомшлива історія. Іноді навіть поетична. Саме такою є історія Да Хун Пао. Його назва перекладається як «червоний халат» через те, як просвічують через найніжніше чайне листя західне сонячне проміння. Листки стають пурпуровими та червоними, і ніби горять зсередини. Саме таке сонце насичує чайний лист його цілющими властивостями та дарує йому дивовижний смак.

А ще назви чаїв бувають дуже практичними, і одразу ж сповіщають чаємана про його головні властивості. Такою є Габа: її назва походить від англійської абревіатури гамма-аміномасляної кислоти (GABA – Gamma Aminobutyric Acid, вона ж ГАМК). Завдяки особливій технології виробництва, у улуні в рази підвищується концентрація цієї незамінної амінокислоти і забезпечує максимум користі від чаю.

Виробництво улунів

Традиції проти технологій: так можна назвати змагання Дахунпао та Габи.

Про секрети виготовлення традиційного улуна Да Хун Пао ми знаємо зовсім небагато, і особливі рецепти передаються чайними майстрами з покоління до покоління. Для його виробництва використовується виключно чайне листя з гострих вершин гірського заповідника Уїшань (провінція Фуцзянь), і це завжди добірна сировина. Воно проходить сильну ферментацію, і в результаті чаєлюби отримують той Да Хун Пао.

Для накопичення ГАМК у добірному чайному елітному листі застосовуються барокамери. Сировина улуна міститься у безповітряний простір під контрольованим тиском, щоб процес ферментації супроводжувався виділенням корисної амінокислоти. У результаті, в 100 г готового чаю міститься 150-300 мг ГАМК. Так що купити Габу цілком можливо замінити численним БАДам, і користь буде відчутною.

Користь чаїв

Незважаючи на те, що купити чай Да Хун Пао зазвичай вирішують для задоволення, а не для користі, він здатний здивувати своїми корисними властивостями навіть досвідченого травника і цілителя.

  • Має виражений психофізичний ефект, що нагадує медитацію чи легке сп’яніння, та сприяє розслабленню.
  • Містить безліч вітамінів та мікроелементів у безпечних концентраціях. А значить, з таким чаєм ви відкриваєте для себе нове повсякденне джерело заліза та фосфору, селену та магнію, марганцю та цинку, йоду та практично всіх відомих вітамінів.
  • Безпечно очищає організм.

А як щодо Габи?

  • має ефект, схожий на кофеїн, але діє м’яко і безпечно;
  • сприяє концентрації уваги;
  • допомагає боротися зі стресом і навіть депресивними станами;
  • посилює концентрацію уваги;
  • зміцнює захисні сили організму;
  • активізує розумові процеси;
  • прискорює відновлення після травмування.

Все завдяки значному вмісту гамма-аміномасляної кислоти та безлічі вітамінів, якими багатий кожен улун. І це ще одна причина прямо зараз вибрати та купити габа чай.

Смак!

Глибокий орхідейно-квітковий смак, фруктовий аромат і аристократична терпкість – це унікальні характеристики Да Хун Пао.

Габа відрізняється м’якістю, насолодою у смаку та післясмаку, що нагадує квіти, мед, прянощі, зелені яблука та шипшина. А аромат чаю – дурманливо-димно-хвойний. Як відмовити собі у такому задоволенні?

Не знаємо, який з чаїв переміг у баттлі особисто для вас, адже про смаки не сперечаються. Зате тепер ви точно визначилися, за яким зіллям вирушати на наступний чайний шопінг.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.