Середа, 29 Травня, 2024

Напівпорожній Одеський ЖД: звідки та куди доступні маршрути

Одеський залізничний вокзал – справжнє культурне надбання міста, відоме своїм національним колоритом. Тут проводять і зустрічають потяги, можна відчути радість обіймів і сльози розлучення, а також почути справжні одеські жарти. Більше – на сайті odessa-future.com.ua.

З моменту воєнного стану в Україні вокзал був переповнений пасажирами, адже з Одеси відправлялися евакуаційні потяги до більш безпечних регіонів країни. 

Залізничний вокзал сьогодні

У теплі травневі дні ЗВ живе у напівпорожньому та спокійному ритмі. У такому образі бачити його зовсім незвично. На площі перед будівлею приїжджим пропонують оренду житла, а також чай та каву. Незмінними залишаються місцеві таксисти, які з легкістю розпізнають гостей.

А щодо самого входу всередину – то можна зайти тільки через бічні двері. Центральний прохід та вихід з пірону до міста закрито з метою нинішньої безпеки.

Пустує хол, зал очікування, у касах немає черг, другий поверх огороджено. Для біженців продовжують працювати різноманітні волонтерські центри, які допомагають забезпечити всім необхідним. Допомагають у перенесенні особистих речей, подбати про дітей, щоб батьки спромоглися відпочити після дороги.

Ще місяць тому їм вдавалося надавати допомогу сотням тих, хто потребує дня: комусь одяг, комусь елементарні засоби гігієни, а комусь просто теплі слова підтримки.

Порожнім стоїть і пірон. Тих, що їдуть мало, приїжджих теж. Адже основні рейси доступні не за денним часом. Особливо приваблює, що стару добру традицію зустрічати рідних із квітами ніхто не скасовував.

Куди можна виїхати з Одеси?

Графік руху поїздів менш активний як раніше. Маршрути доступні у вечірній час за напрямком Харкова, Дніпра, Рахова, Львова, Ужгорода, Чернівців. Щодо цін на квитки, то вони змінюються в залежності від дня тижня, часу відправлення та типу вагона.

Курсують електрички і за приміськими маршрутами: Колосівка, Вапнярка. У напрямку Ізмаїла та Білгород-Дністровська рух перекрито через пошкоджений мост. Доїхати можна лише до станції Кароліно-Бугаз.

Для любителів автотранспорту, поруч з ЗВ на станції «Привокзальна» на своїх пасажирів чекають автобуси міжнародних рейсів до Болгарії, Праги, великих міст України, а також внутрішньообласних маршрутів. Про більш детальний графік можна ознайомитись на офіційному сайті автостанції.

На виході з вокзалу гостинне місто живе звичайним життям: гуляють перехожі, їздять машини, працюють кафе. Без сумніву, це вселяє віру в те, що Південна столиця не втрачає оптимізму і вірить у краще.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.