Неділя, 26 Травня, 2024

Ром Captain Morgan: історія появи, різновиди та смаки

Captain Morgan – одна з найвідоміших в Україні марок рому. Його подають у чистому вигляді та в складі коктейлів. 

Капітан Морган має впізнаваний смак, який дає змогу утримувати лідерські позиції на ринку алкогольних напоїв Європи та Америки. У статті ми розповімо історію появи рому Captain Morgan і про його різновиди.

Коли та як з’явився ром Captain Morgan 

Роком появи рому Captain Morgan на ринку можна вважати 1944. Саме в цей час засновник найбільшої на той час компанії з виробництва алкогольних напоїв Seagram викупив винокурню Лонг Понд на Ямайці.

Продукцією, яку виробляли на цій винокурні, торгували власники однієї з аптек у Кінгстоні (столиці Ямайки). Вони позиціонували ром як ліки від низки захворювань і заради залучення більшої кількості покупців почали додавати в класичний ямайський ром Captain Morgan прянощі та ароматні трави.

Напій почав мати попит, і новий власник винокурні залюбки викупив ексклюзивні права на збут рому, приготованого за рецептурою заповзятливих кінгстонських аптекарів. Через кілька років права на виготовлення Captain Morgan передали компанії Diageo, яка володіє брендом до сьогодні.

Для ще більшої популяризації напою пустили чутку, що цю марку виготовляють за рецептом капітана Генрі Моргана – знаменитого англійського пірата, який у 17 столітті займався розбоєм на узбережжі Карибського моря, а згодом став адміралом і губернатором Ямайки.

Як виробляється

Етапи виготовлення рому Captain Morgan:

  1. На початковому етапі із цукрової тростини вичавлюють насичені солодкі соки. Отриманий продукт називається мелясою.
  2. У мелясу додають воду та дріжджі.
  3. Продукт проходить дистиляцію в перегінному кубі.
  4. Дозріває рідина в обвуглених бочках білого дуба. Деревина надає рому специфічних смакових ноток і впізнаваного аромату.
  5. Для надання м’якого смаку винороби змішують різні види рому. 

Які є сорти

Лінійка Rum Captain Morgan досить різноманітна. Чотири класичні типи рому Captain Morgan можна знайти на полицях у магазині алкоголю Маудау:

  1. Білий ром. Спиртне витримується не більше 3-х років. Молодий напій не має яскраво вираженого смаку й частіше використовується як інгредієнт для коктейлів.
  2. Золотий ром. Це флагман бренду, найпопулярніший сорт, який приваблює споживачів оригінальним пряним смаком. Напій можна додавати в коктейль і пити в чистому вигляді.
  3. Чорний ром має практично темний колір. Такого результату досягають витримкою в обвугленій бочці та з допомогою додавання барвників.
  4. Jamaica Rum – преміальний сорт алкоголю, який являє собою суміш трьох різновидів рому. Преміальний різновид виробляється на Ямайці, а розливається в пляшки в Шотландії.

Крім класичних різновидів покупці з України можуть спробувати сорти рому Captain Morgan з різними фруктовими смаками: ананаса, кокоса, грейпфрута, яблука, манго.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.