Середа, 29 Травня, 2024

Вулиця Композитора Ніщинського, 8: сумне обличчя Молдаванки

Про вулиці Композитора Ніщинського говорять не дуже часто, тому що вона знаходиться далеко від центру, на ній немає ні шкіл, ні музеїв. Єдиним значущим об’єктом, щонайменше за висотою, є гуртожиток Академії зв’язку. Якщо ж пройти сотню-другу метрів в бік вулиці Балківській, то по правій стороні побачимо два будинки: № 6 і № 8. Це два будинки-антиподи: доглянутий шостий і майже забутий житлово-комунальними службами будинок № 8. Далі на odessa-future.

Сучасний стан будинку № 8

Колись досить давно будинок складався з двох флігелів, про що говорять номера квартир, які доходять числом до п’ятдесяти. Сьогодні залишилася права, південна, частина з великими номерами і невеликий дворик. Ліва частина досить давно обрушилася і її розібрали.

Будинок № 8 по вулиці Композитора Ніщинського був побудований приблизно в останній чверті XIX століття і належав М. Новікову (можливо, це був нащадок знаменитого «канатного» магната Якова Новікова, чиї володіння перебували в нижній частині вулиці). Тоді сама вулиця називалася Новоінститутською, потім Штігліца.

Як і більшість житлового фонду Молдаванки, будинок № 8 значно занепав. За розповідями мешканців, в деяких місцях провали в дахах досягають півтора метри, через це сніг у великій кількості залітає до мешканців. Особливо вони це відчули минулої зими, багатою на сніг, вітри і морози.

Своїми силами, хто як може, мешканці будинку поставили нехитру огорожу з воротами, від яких у кожного є ключ.

Останнім часом головною бідою стала сходи в самій його глибині, які, за словами мешканцем, ледве витримують людину вагою понад 60 кілограмів.

Ковані і колись гарні сходи поржавіли, а замість них утворилися провали. Старі сходи ведуть на другий поверх з досить довгим коридором. Треба сказати, що у старій Одесі, особливо на Молдаванці такі виносні сходи були звичайним явищем.

Колись давно на загальному майданчику, судячи з кількості квартир, жило багато сімей. Сьогодні, розповідають сусіди, там залишилося всього двоє літніх людей.

Наодинці зі своєю бідою

Кілька років тому мешканці двору звернулися до свого депутата. Відповіді не отримали. Після написали на гарячу лінію «15-35», безпосередньо до мера. Правда, приходили якісь фахівці, щось заміряли з розумним виглядом, а далі – стоп. В останній раз комунальники приходили в лютому цього року, хоча, як і раніше, нічого суттєвого не пояснили.

Оббиваючи пороги кабінетів відповідальних осіб, мешканці будинку отримують одну і ту же відповідь: «Ви прийшли не в години прийому. У нас карантин. Ми зайняті, ми працюємо». По тому, що ми бачимо на вулиці Композитора Ніщинського, 8, не ясно, чим же зайнято КП “ЖКС «Порто-Франківський» і начальник його ділянки № 6 Руслан Кукуруза.

А чому б цих бідолах-мешканців не поселити в сусідні багатоповерхівки, а тут створити новий будинок? Проблема в тому, як пояснюють люди, що Одесаводоканал, знаходиться по сусідству запросив величезні гроші за те, щоб віддати свою територію, без чого будівництво нового будинку неможливо.

Ось таке сумне обличчя у цієї споруди … А поруч виросли сучасні багатоповерхівки, мешканці яких далекі від проблем нещасливого будинку № 8 по вулиці Композитора Ніщинського.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.