Субота, 25 Травня, 2024

Встановили Хануки в центрі міста

Сьогодні біля пам’ятника Дюка на Приморському бульварі, було встановлено ритуальний дев’яти-свічар. Це традиційний пам’ятник іудаїзму під назвою – Ханукія. 10 грудня буде запалювати першу свічку, в цей день євреї всього світу святкуватимуть їх традиційне свято, пише “odessa-future.com.ua“.

Це свято є запалювання всіх свічок, в честь чуда, яке сталося під час висвітлення єрусалимського Храму в II столітті до нашої ери. Святкування проходить протягом восьми днів, щодня запалюється рівно одна свічка. А сама верхня, дев’ята під назвою Шамаш, починає горіти найперша перед початком свята.

Як кажуть древні писання, в 165 році до н. е., коли зруйнували і вигнали з Храмової гори греко-сирійських вояків і їх прихильників, Ієхуда Маккавей зі своїм військом повністю спустошили Храм від ідолів, однак ніхто не зміг знайти потрібного масла для запалювання менори і освячення Храму. Через деякий час один з воїнів знайшов маленький глечик з чистим маслом, його розмір був дуже малий, так що його вистачало тільки на один день горіння свічок. Але Ієхуда Маккавей зробив остаточний вибір і запалив Менору, це було необхідно для світла в самому храмі. Після всього сталося велике чудо: маленький глечик виконав своє призначення, і кожен день вони запалювали рівно одну свічку для світла і цього вистачило для створення нового чистого масла для менори.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.