Субота, 15 Червня, 2024

Вода знову дорожчає в Одесі

З початку наступного року, а точніше з січня влада планує підняти ціни на водопостачання та водовідведення. В Одесі тарифи будуть підвищені на 25,5%. Повне пояснення зростання цін буде порозуміються в платіжках, і городяни все побачать, пише odessa-future.com.ua.

Яка причина підняття цін?

Кожне місто в Україні має з якоїсь причини власний тариф на водопостачання. Встановлюються вони не місцевою владою, а Національною комісією, яка в свою чергу займається державним регулюванням в областях енергетики та громадських послуг України.

Ціни встановлюються відповідно із середньою заробітною платою, ціною на електроенергію і витратами на ремонт мереж. Також одним з головних факторів є, схильність міста щодо води. У кожного регіону вона відрізняється і від цього і залежить ціна.

Зростання тарифів, НКРЕКУ пояснило підняттям мінімальної і середньої заробітної плати, збільшенням цін на горючі, реактивів та електрики. За останній рік підвищилася також ціна на очистку води та стічних труб – в процентному співвідношенні це склало 40%. Додаємо, що наші водоканали дуже сильно зношені і довгий час не ремонтувалися, в слідстві водяні мережі вимагають великих інвестицій.

Ціна?

Планування нових тарифів вже вдруге проводиться, крайній раз були проведені збори з планування цін в лютому 2020 го року. Цього листопада знову були запропоновані нові тарифи і виписали відповідні постанови.

Як завжди, відбувається, перед виборами ніхто не підвищував тарифи, але через деякий час подали нові розцінки на підтвердження і їх обговоренням ще в травні. Відштовхуючись від всіх цих подій, підвищення цін точно не уникнути. Хоча є маленький відсоток ймовірності, що після слухання не схвалять цю ідею.

Отже, які ж ціни нас чекають у разі пропозиції НКРЕКУ, за один кубометр води одеситам доведеться платити – 16,08 грн, а відведення складе – 13,44 грн. Якщо враховувати ПДВ, то сума складе 29,52 грн. На сьогоднішній день – 26,72 грн. У разі, якщо у вас вдома не стоїть лічильник, то ви змушені будете платити за нормами споживача і складе більше 500 грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.