Субота, 25 Травня, 2024

Відкриття пам’ятника І.А. Буніну в Одесі, приурочене до 150-ї річниці від Дня народження літератора

Поки всі зайняті обговоренням підсумків виборчих перегонів і показовою боротьбою з «ковідом», до слова, поки не відомо наслідки якого з цих явищ стануть більш згубними для нашого суспільства, навколо відбувається багато всього цікавого і прекрасного, що проходить повз нашу увагу. Народжуються діти, з’являються нові будівлі, висаджуються дерева і квіти, відкриваються нові цікаві пам’ятки. Так, напередодні в Одесі було відкрито пам’ятник Івану Олексійовича Буніна, пише “odessa-future.com.ua“.

Чверть століття, починаючи з 1896 року, всесвітньо відомий літератор і лауреат Нобелівської премії Іван Бунін був тісно пов’язаний з Одесою. Південна столиця залишила значний слід в житті, в душі і в творах Буніна. Іван Олексійович приїздив сюди понад тридцять разів, тут він писав, спілкувався з письменниками і художниками, тут він переживав весь трагізм громадянської війни, був одружений на одеситці Ганні Цакні, в Одесі народився і помер єдиний син літератора Микола.

Життя Івана Олексійовича в Одесі не пройшла безслідно так само і для нашого міста. Він був членом одеського Літературно-аристократичного суспільства, всіляко підтримуючи і популяризуючи його діяльність читанням як своїх власних, так і чужих творів (наприклад, А. Чехова, П. Верлена і багатьох інших).

Безліч місцевих видавництв публікували його вірші й оповідання, а статті про Буніна зробили відомими багатьох авторів того часу.

В Одесі літератор працював над своїми творами, серед яких такі, як роман «Окаянні дні», розповіді: «Сила», «Захар Воробйов», «Смерть пророка», «Сни Чанга», «Чаша життя» і ще багатьма іншими.

Існує навіть міська легенда, що напередодні своєї еміграції в 1920 році Іван Олексійович закопав другий том свого роману «Окаянні дні» десь на Великому Фонтані. Однак до сьогодні цей, без перебільшень, безцінний скарб ніхто ще не зміг відшукати.

Де встановлений пам’ятник Івану Буніну?

Тепер в історії літературної Одеси стало на одну значущу культурну «одиницю» більше. 23 жовтня 2020 року одесити відзначили 150-ту річницю від Дня народження літератора відкриттям пам’ятника в центрі міста, за адресою вул. Княжеська 27, де Бунін жив в 1918-1920 роки до свого від’їзду з Росії назавжди. За цією адресою вже не перший рік існує популярний у одеситів і гостей міста музей Івана Олексійовича Буніна.

Встановлений пам’ятник І. Буніна був відлитий відомим скульптором Серафимом Чаркіним. У цьому пам’ятнику історія літератури і культури зустрілася з сучасними технологіями, що захищають пам’ятку від вандалів, він оснащений датчиками падіння і удару, а також GPS.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.