Субота, 25 Травня, 2024

В Одесі пройде реконструкція легендарного Пасажу

Архітектура Одеси настільки унікальна і красива, що на одну історично-старовинну будівлю можна дивитися годинами, розглядаючи її з усіх боків і помічаючи все нові і нові деталі. Далі на odessa-future.

Звичайно, дуже багато споруд, які становлять історичний архітектурний фонд нашого міста, сильно потребують реконструкції, і чимало з них знаходяться в прямо-таки жалюгідному стані, що переводить їх з категорії “потребують реконструкції” в категорію “сильно потребують реконструкції”.

Одеський Пасаж – це воістину шедевр зодчих Л. Л. Влодека, Т. Л. Фішеля і С. І. Мільмана.

Розкіш і затишок, настільки добре поєднуються в цій будівлі, що не закохатися в нього просто неможливо.

Нещодавно в відношенні цієї будівлі стали ходить розмови про його реконструкції.  У нашому матеріалі, з посиланням на culturemeter.od.ua, ми докладніше розповімо про майбутні роботи.

Будівництво, що входить в реконструкцію

Минулого тижня в Одеській обласній адміністрації було проведено засідання консультативного органу, що відповідає за культурну спадщину і його охорону, в ході якого пройшло обговорення питання, що стосується реконструкції одеського Пасажу, в рамках якої, в одному з флігелів, планується побудувати ще один мансардний поверх.

Відновлення старовинного об’єкта

Крім цього, в ході реконструкції буде відновлена ​​вежа на розі споруди, яка, понад сто років тому, була знищена через пожежу.  Розробкою реставраційного проекту Пасажу займається компанія “Екобуд”, яка свого часу реконструювала Кірху і Потьомкінські сходи.

Звичайно, ініціатива провести реконструкцію одеського Пасажу і вже тим більше відтворити об’єкт, який був давно знищений, є дуже позитивною і викликає повагу.

Але в той же час, від такої новини закрадаються і деякі сумніви і страхи.

Адже споруда Пасажу досить крихка, вінтажна, в декорі якої присутня величезна кількість елементів старовинної ліпнини.  А дах будівлі взагалі зроблений зі скла!

Тому, найменший неправильний рух під час проведення реконструкційних робіт або один неправильний розрахунок архітекторів, і благі наміри можуть закінчитися фатально.

Так що, на наш погляд, реконструкцією цього об’єкта повинні однозначно займатися найкращі фахівці, які будуть впевнені в кожному своєму рішенні і розрахунку.

Крім цього, на нашу думку, зведення ще одного мансардного поверху є досить ризикованою справою, а ось відновлення зниклої, але колись існуючої вежі, є дуже гарною ідеєю.

Адже ми тільки “за” відродження тієї Одеси, з її архітектурою і стилем.

Будемо сподіватися, що все пройде добре, влада міста та відповідальні особи з величезною відповідальністю поставляться до реалізації цього проекту і жоден старовинний елемент або деталь красеня-Пасажу не будуть пошкоджені в ході проведення такої, погодьтеся, немало масштабної реконструкції.

Фото: http://www.crimee.com/odessapassag.html та  http://odessa360.net/passage-ru/

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.