Субота, 25 Травня, 2024

Унікальна знахідка: в Одесі виявили будинок зі старовинними українськими фресками

Одеса завжди була і є дуже культурним містом.  Тут завжди заохочувалися таланти, і саме тут творили багато відомих геніїв, завдяки яким в Одесі розвивалися абсолютно різні напрямки науки, культури і творчості.  Звичайно ж, одним з ключових напрямків є архітектура, пише “odessa-future.com.ua“.

Одеська архітектура просто вражає своєю неймовірною красою і багатогранністю.  Дуже багато архітектурних будови нашого міста зберігають в собі справжні секрети і таємниці, розгадати і виявити які вдається через чимало років після зведення самої споруди.

Нещодавно в одному з одеських будинків були виявлені унікальні старовинні фрески.  Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на od.vgorode.ua.

 “Де ця вулиця, де цей будинок …”

В Одесі в будинку, за адресою вулиця Затишна, 3 недавно виявили приголомшливі фрески, на яких зображені українські мотиви, і які відносяться до початку минулого століття.  Але, як виявилося, у цього унікального об’єкта відсутній будь-який охоронний статус.

З’ясовується, що спочатку фрески були виявлені ще в 1990-х роках, коли в будинку проходили ремонтні роботи.

Одеськими краєзнавцями були виражені побоювання щодо того, що фрески можуть бути знищені, тому фахівці попросили одеських чиновників звернути увагу на цей будинок і застосувати щодо нього охоронні заходи.

Старовинні листівки на стінах одеського будинку

Краєзнавець Дмитро Жданов повідомив, що дані фрески мають велику схожість з вітальними листівками, автором яких є відомий український художник кінця 19-початку 20-х століть, Амвросій Ждаха.  Друк листівок відбувалася в Одесі, і на них кожен міг знайти текст і ноти стародавніх українських пісень.  У той час у одеситів такі речі користувалися величезною популярністю.

Сама споруда до революційних подій 1917-го року перебувала у власності капітана Адольфа Дінне, а пізніше на цьому місці пройшло розміщення експериментального дитячого будинку імені Короленка.

На думку краєзнавців, Одеської обласної державної адміністрації слід зайнятися оформленням охорони, як на сам будинок, так і на фрески в якості культурноспадкового об’єкта і розробкою охоронної документації.

Ми дуже сподіваємося, що одеські чиновники візьмуть до уваги звернення і побоювання краєзнавців, і таки зважаться на надання зазначеній споруді статусу спадщини культури.  Адже в цій будівлі знаходяться унікальні пам’ятки, зникнення і знищення яких просто не можна допустити.

Тому що наявністю такої великої кількості унікальних історичних об’єктів може похвалитися далеко не кожне місто.  Тому нам потрібно докласти максимальних зусиль для охорони і збереження всього цього для того, щоб розповісти, показати і передати ці скарби нашому молодому поколінню, яке потрібно обов’язково навчити з любов’ю і повагою ставитися до таких унікальних і цінних речей.

Фото: Дмитро Жданов/Facebook

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.