Середа, 29 Травня, 2024

Сторінками виникнення Одеси

Вчора, 2-го вересня ми відзначали важливе, для кожного одесита, свято, – День народження нашої Мами Одеси. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми коротко хочемо згадати ті знаменні події, з яких і почала відлік історія нашого улюбленого міста. 

З чого все почалося 

227 років тому, 2-го вересня 1794-того катеринославсько-єпархіальним руськоцерковним митрополитом було освячено заснування нашого дивовижного міста та проведено закладення перших каменів в таких святинях, як Свято-Троїцький, Миколаївський та Свято-Катерининський храми. 

Попередні події і величезний внесок Дерибаса 

Цій події передувало те, що Осипом Дерибасом перед Катеринославським і Таврійським генерал-губернатором була представлена ​​доповідь і клопотання щодо побудови порту з містом Гаджибей. Також Дерибас надав плани, які склав інженер-полковник Російсько-імператорської армії, Деволан. 

Дерибас зміг переконати і її імператорську величність в особі імператриці Катерини Другої. 

Таким чином, 7-го червня 1794-того нею був виданий рескрипт відносно заснування на території Гаджибея такого об’єкта, як військова гавань і купецька пристань. 

Цей день вважається датою, коли було засноване наше місто, але День народження Південної Пальміри прийнято відзначати 2-го вересня. 

Однак, потрібно зазначити, що на сьогоднішній день не вщухають суперечки і дискусії на тему того , яку ж дату вважати днем ​​відліку існування нашого міста, – звичне 2-ге вересня або ж далеке п’ятнадцяте століття. 

Дебати тривають, і кінця їм, здається, не буде ніколи.Однак більшість істориків все ж схиляються до звичного 1794-того. Тільки ось з датами там трохи нестикування. Але зупинилися все-таки на 2-ому числі вересня. 

Перша згадка 

Будівництво Південної Пальміри проходило відповідно до плану, який розробив Деволан. Найменування “Одеса” в перший раз було зазначено 21-го січня 1795-го, однак офіційний указ щодо міського перейменування виявити не вдалося. 

Як видно з тієї маленької частини величної історії заснування нашого міста, Одеса у всіх сенсах є унікальним і неповторним містом. Навіть день початку її існування оповитий якоюсь таємничістю. Адже, як було зазначено нами вище, ця дата є темою для диспутів, хоча і було визначено, що Одесі саме 227. І роком її заснування був 1794-тий. 

Ми ж, в свою чергу, хочемо просто в котрий раз зізнатися тобі, Одеса, у величезній любові. Ти наша гордість, Перлина, Мама і найкраща на Землі. Квітни і процвітай, наша улюблена! Бережи свою унікальність і неповторний колорит! Пам’ятай свою історію і тих великих людей, які стояли у твоїх витоків, і завдяки яким ми сьогодні маємо щастя бути народженими тут, захоплюватися тобою, цінувати тебе, вивчати тебе, прославляти тебе, безмірно любити тебе, і носити почесне звання “одесит”. 

Всього тобі самого прекрасного, наша Мама! 

З любов’ю і вдячністю, 

Твої діти. 

Фото: Pinterest; odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.