Середа, 29 Травня, 2024

Стоп вандалам або реставрація одеських шедеврів

В Одесі дуже багато красивих та унікальних місць. Практично кожний куточок та вулиця нашого міста прикрашені красивою архітектурою,- барельєфами, колоннами, фонтанами та скульптурами, пише “odessa-future.com.ua“.

Але, на жаль, дуже часто дана красота та унікальність страждає від рук вандалів, яким приносить задоволення, а може і самореалізацію, знищення та пошкодження знаменитих скульптур, будівель, і навіть декорацій міста до того чи іншого свята.

Так, в позаминулому році невідомі буквально розгромили всі новорічні декорації та святкову ілюмінацію на Приморському бульварі. 

З року в рік стабільно пошкоджувалася ялинка, яка встановлювалася на свята на площі імені Бориса Деревянка. Її, мабуть, настільки набридло «поправляти» та  ремонтувати, що цього року замість ялинки на красивій алеї, створеній на місці колишнього ринку «Свід», вирішили розмістити двох оленів, що світяться.

Скульптури міста також дуже страждають від рук «нелюдів». «Найстраждальнішим» є, мабуть, відомий Лаокоон. Що йому тільки не «відбивали»!

Ось вже кілька років, з цієї ж причини, без стопи перебуває «дитина» з відомої композиції на Театральній площі «Діти дивляться на жабку».

Не став виключенням і Мечниковський сквер. Там багато років красувалися та додавали шарму даному місцю два льва. Не справжніх, звичайно, але дуже реалістичних, та виконаних у вигляді скульптур. Вандали прямо-таки знущалися над цими шедеврами протягом дуже багатьох років.

І ось, одеська влада, вирішила виправити цю ситуацію, та від реставрувати даних «красенів». На жаль, шкода біла нанесена такого ступеню, що, мабуть, повністю прибрати сліди та результати бридкої діяльності, залишені вандалами було неможливо. Тому що зараз у сквері «поселилися» копії тих самих левів, тільки трошки менших, та трохи змінених.

Дуже радісно, що одеська влада звертає увагу на таку кричущу проблему, як реставрація геніальних та видатних красот та культурних перлин. Велика за це їм подяка від усіх одеситів! Тільки ще було добре, аби задіяли б охоронні заходи від вандалів хоча би на найголовніших культурних об’єктах нашого міста, адже треба карати цих «нелюдів» і попереджувати їхні бридкі наміри…

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.