Неділя, 26 Травня, 2024

Скульптурі фасаду будинку Руссова на місце пляшки повернули обличчя

Легендарний одеський будинок Руссова дуже тривалий час потребував проведення реставраційних робіт.  І ось, коли це нарешті сталося і улюблений усіма одеситами пам’ятник архітектури знайшов свій початково-красивий вигляд, одесити помітили не дуже приємний момент в свіжовідреставрованій історичній будівлі. Далі на odessa-future.

Так, в одній з центральних скульптур фасаду кудись зникло обличчя, а на його місці красувалася звичайна пляшка!

Обурені одесити звернулися зі скаргами до Міськради і зажадали пояснень, які, звичайно ж, так і не надійшли.

Замість цього, одеські чиновники вирішили без зайвих слів, усунути цю неприпустиму помилку і таки повернути нещасній скульптурі обличчя.  Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на culturemeter.od.ua.

Скульптурний “сюрприз”

На фасаді будинку Руссова була відновлена ​​скульптура, у якій, по загадковій причині, відпало обличчя, під яким виявилася пляшка.

У Міськраді цю ситуацію поки що не прокоментували.

А одесити задаються питанням, яке наповнення скульптурної голови цього разу.

З чиєю допомогою був усунутий цей кричущий недолік, – за допомогою підрядника, на якого нарікає Міськрада через погану якість робіт або за допомогою сторонніх фірм, – інформація про це відсутня.

Хто перший виявив дефект?

За словами одеського фотографа, Івана Лавкова, на скульптурі виник дефект більше, ніж місяць тому, але тоді це пройшло повз увагу.  А ось, коли, 9-го березня, він фотографував фасад і загальну панораму знаменитоі будівлі, він збільшив фотографії та виявив, що у скульптури є ушкодження.

Відзначимо, що в 2019-тому році будинок Руссова був урочисто відкритий після проведення масштабного реставрування.  На дані роботи пішло 108 мільйонів гривень, а ще 41 мільйон 731 тисяча гривень буде витрачена для внутрішніх робіт.

Після того, як реконструкція була закінчена, спорудження і надалі залишається в безлюдному вигляді.  З боку колишнього власника переважноі кількості приміщень,  одеського бізнесмена, який втік, Руслана Тарпана, був ініційований судовий процес у відношенні Міськради, тому що він не погоджується з тим, що раніше занедбана споруда стала власністю міської громади.

До слова, згідно з деякими даними, реконструкція проводилась його ж фірмою, але в Міськраді, на той момент, про це було невідомо.

Звичайно, добре, що з боку наших одеських чиновників надійшла досить швидка реакція, і ця проблема була усунена, а статую було приведено у відповідний вигляд.

Але питання про те, як сталася ця помилка і звідки там взялась пляшка, залишається відкритим.  І, головне, чи не повториться подібна ситуація з іншими елементами декору або статуями, що прикрашають легендарне одеське спорудження,-невідомо.

Нам лише залишається сподіватися, що це було просте непорозуміння і випадковість, а одеська пам’ятка була відреставрована якісно і на совість.  Інакше, буде дуже прикро, якщо через рік-другий нам знову потрібно буде терміново вирішувати питання про порятунок і реставрацію однієі з найкрасивіших будівель нашого міста.

Фото:  pushkinska.net та Євген Сокольський

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.