Середа, 19 Червня, 2024

Селище Авангард: маленький куточок добробуту на мапі Одеси

По гучній дорозі що пролітає величезна кількість транспорт різних розмірів, призначення, вантажності. Під такий опис підходять багато доріг, але додамо сюди таке: на південь від дороги знаходиться Ленселище, а на північ – селище Авангард. А сама дорога – вулиця Ангарська. Перейти її можна в деяких спеціально відведених місцях, одне з яких знаходиться недалеко від церкви Святих мучеників Віктора та Ірини, пише odessa-future.com.ua.

Селище і його інфраструктура

Згаданий храм, зведений на кошти засновника і тодішнього директора ринку “Сьомий кілометр” Віктора Леонтійовича Добрянського, був освячений на честь його небесного покровителя і благословен в 1999 році.

Проєкт споруди був розроблений на благодійних засадах, а головними архітекторами стали: М. Мурманов, Ю. Навроцька та С.Словацкий. У 2000 році була проведена пам’ятна закладка і розпочато будівництво храму.

У 2002 році до церкви була привезена ікона з часткою мощей Святого Віктора, а у 2004 році в храмі почалися богослужіння. У 2006 році відбулося освячення освяченням престолу і вівтаря.

За приблизно двадцять років храм став популярним у місцевого населення, навколо виріс невеликий парк. При храмі є церковна лавка, бібліотека, відеотека. Настоятелем храму ось уже багато років служить протоієрей Петро Михайлович Гайдук, який організовує і проводить регулярні богослужіння, обряди хрещення і освячення.

Зусилля Віктора Добрянського та його дочки Ірини були спрямовані на те, щоб у населення селища Авангард з’явилося місце, куди б могла прийти кожна людина, помолитися, поставити свічку біля ікони.

Само ж селище Авангард сьогодні являє собою об’єднану територіальну громаду, створену в рамках децентралізації. Населення громади – 6828 чоловік.

Сьогоднішній Авангард – це невелике містечко, якому можуть позаздрити окремі квартали Одеси. Тут є навчально-виховний комплекс «Дитячий садок – початкова школа» зі спортивним залом, стадіоном, біговою доріжкою. Для тих, хто потребує медичної допомоги, працює комунальна установа «Авангардівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини».

Амбулаторія була створена влітку 2018 року. В її світлих кабінетах працює сучасне обладнання, а жителі селища мають можливість отримати широкий спектр послуг первинної медицини.

Плани на майбутнє

На своєму шляху розвитку селище час від часу стикається із труднощами. Перш за все, це те, що фактична кількість його жителів більша за ту, що ніж становить офіційний показник. Отже, субсидії, що надходять від держави, розраховуються за другим показником.

Як і будь-яка громада, у смт Авангард є плани: будівництво нового мікрорайону, прокладка нової дороги, яка з’єднає Тираспольске шосе і Овідіопольську дорогу.

В кінці квітня кабінет міністрів України виділив майже 30 млн гривень на будівництво в селищі Авангард навчального закладу для старших класів, якого в там немає.

А поки селище і його керівники мріють про розвиток Авангарду як туристичного ареалу. У цьому напрямку вже ведеться певна робота.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.