Субота, 15 Червня, 2024

Про одеські мости, їх історіі і легенди

Традиційно мости є місцем для побачень і романтичних прогулянок. Там закохані люблять вішати замочки на підтвердження своїх почуттів, там сім’ї влаштовують прогулянки у вихідні дні, і, на жаль, там же нерідко відбуваються суїциди. Все це є доказом того, що практично з кожним мостом пов’язана своя цікава історія або легенда, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми розповімо про одеські мости і їх дивовижні історіі. 

Про місток закоханих 

Це місце, де проходять романтичні побачення і зустрічі, і цей одеський міст є відносно новим і досить маленьким. 

Його створили в 1970-тому. Довжина мостовоі споруди сягає всього ста двадцяти метрів. 

Цей міст також є улюбленим місцем одеситів для проведення тематичних та весільних фотосесій. Він входить в дивовижну ландшафтно-архітектурну експозицію “Куточок старого міста”, місцем розкладання якої є Бульвар Жванецького. 

Завдяки експозиції вдалося відтворити вигляд нашого міста в кінці дев’ятнадцятого – початку двадцятого століть. Тут ви також можете помилуватися старовинними колодязем і альтанкою, які створили ще в дев’ятнадцятому столітті. 

Про Сабанєєвський міст 

Ця мостова споруда відома, завдяки тому, що тут було знято велику кількість фільмів, серед яких “Беня Крик”, “Золоте теля” і знаменита “Ліквідація”. 

Цей міст є старовинним і другим кам’яним одеським мостом. Його проклали над таким місцем, як Карантинна балка. 

Процес будівництва почався ще в дев’ятнадцятому столітті.У 1936-тому він був повністю перебудований. Його назву присвятили генералу Сабанєєву. У Радянський період міст був перейменований і його назву присвятили Карлу Марксу, а пізніше він став називатися “Північним мостом”. 

З цієі мостової споруди можна помилуватися розкішним видом на Тещин міст і на територію Одеського морського порту. 

Про Строганівський міст

Він є ще одним мостом, який чимало показували у фільмах. Тут зняли приблизно двадцять кінокартин, серед яких була і кінострічка про “Зелений фургон”. 

Ця мостова споруда розташовується над такими одеськими вулицями, як Польський і Деволановський узвози. 

Міст був побудований в 1863-тьому, керівництво будівельним процесом було доручено Гонсіорівському. В результаті будівництва отримали об’єкт у вигляді арочного кам’яного мосту, довжина якого сто двадцять метрів. На той час він був найбільшим одеським мостом. Його назву присвятили генерал-губернатору графу Строганову. 

Однак, на жаль, у цього моста не дуже добра слава, внаслідок того, що тут часто відбуваються самогубства. Коли на початку дев’ятнадцятого століття на цьому місці зросла кількість суїцидальних випадків, тут побудували високу чавунну решітку. 

У 1911-тому прямо на мосту запустили трамвайний рух. Міст був перебудований, і було реалізовано встановлення залізобетонних конструкцій. На сьогоднішній день про старий Строганівський міст залишилося тільки одне нагадування, – у вигляді литої огорожі. 

Про Тещин міст

Територія пішохідного Тещиного мосту є однією з найзнаменитіших в нашому місті.За допомогою цієі мостової споруди з’єднуються місцевості у вигляді Приморського бульвару і Бульвару Жванецького, а піднімається вона над такою вулицею, як Військовий узвіз. 

Роком появи моста є 1968-мий. Він є найвищим, найдовшим і найвужчим в нашому місті. Довжина цієї споруди сягає ста тридцяти метрів, а висота – тридцяти. 

Є не одна версія щодо того, звідки у мосту така назва. Перша з них говорить про те, що міст був названий таким чином внаслідок того, що його вигляд дуже нагадує язик. Відповідно до другоі версіі, тут ходив провідувати свою тещу чиновник в особі обкомівського партійного секретаря Синиці. І начебто, щоб він з комфортом добирався і вирішили спроектувати цю споруду у вигляді пішохідного мосту. Відповідно до третьої версії, яка, до слова, є більш жартівливою, звідси воліли кидатися чоловіки, які були закатовані своїми тещами. Однак в цій версії, все ж є частка правди, тому що сьогодні цю мостову споруду часто вибирають самогубці для реалізації задуманого. 

З території Тещиного моста можна помилуватися красивим видом на портову зону. Існує міська легенда, що якщо пройти під мостовим спорудженням, і загадати потаємні бажання, – вони неодмінно збудуться. 

Про Новиковський міст 

Він є першим одеським кам’яним мостом .Він був побудований в 1824-тому. З його допомогою з’єднувалася Карантинна балка і вулиця Поштова. 

Міст був названий на честь такої особистості, як підприємець Ілля Новиков. Історичні відомості свідчать, що по цьому мостовому спорудженні їздив знаменитий поетичний діяч в особі Олександра Сергійовича Пушкіна. Він обожнював влаштовувати тут прогулянки і організовувати щось на зразок романтичних побачень і зустрічей. 

Про Горбатий міст 

Він є старовинним одеським мостом. Його будівництво було здійснено в 1890-тому. Причиною назви його таким чином стали напівеліптичні металеві силові конструкції. Спочатку міст був названий на честь такої особистості, як барон Унгерн-Штернберг. Через це в народі він уславився, як “Бароновський міст”. 

До речі, колись на цьому мостовому спорудженні були встановлені рейки, але метою цього була організація трамвайного руху, а забезпечення жорсткості.

З цим мостом пов’язано дуже багато байок і легенд. Одна з них говорить про те, що матеріалом однієї мостовоі заклепки є чисте золото. А інша розповідає про те, що одного разу Сергієм Уточкіним, відомим авіатором, гонщиком, за допомогою мотоцикла був здійснений проїзд по конструкціях опорних арок. 

Про Коцебієвський міст

Він також є старовинною мостовою спорудою. Під ним знаходяться Деволановський узвіз і Карантинна балка. Назву його було присвячено генерал-губернатору Павлу Коцебу. Його побудували там, де раніше був дерев’яний міст. 

Мостова споруда будувалася за допомогою деталей, які виготовляв той же завод, де створювалися деталі для такого всесвітньо відомого об’єкта, як Ейфелева вежа. 

На мостовому спорудженні проклали лінію конки, а потім і трамвайну лінію. 

Ця мостова споруда також відображена на кіноплівці. Наприклад, тут знімали кінострічку про “Пригоді Електроніка”.

Фото : myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.