Субота, 25 Травня, 2024

Одеські музеї, про які знає не кожен

Самобутні і цікаві музеї, які оповідають про історичні факти Одеси, промисловий розвиток нашого міста і про його традиціі. Однак ці музейні заклади відомі не всім одеситам, а вже гостям міста, так і поготів, пише odessa-future.com.ua.

Саме про них ми, з посиланням на myod.info, розповімо в нашому матеріалі. 

Про “хлібний” музей

Музейний заклад було відкрито в 2008-мому і приурочено до 10-ти річного ювілею “Одеського короваю”. 

Його створили співробітники хлібозаводу, а допомагали їм у цьому фахівці з таких вагомих установ, як міський архів і Одеський історико-краєзнавчий музей. 

Тут ви можете побачити невелику, але насичену великою кількістю документів, фотографій і інших матеріалів, експозицію, яка розповість вам про те, як розвивалася історія печива хліба в Південній Пальмірі. 

Про “футбольний” музей

Одне з перших міст в державі, де почалася гра в футбол, просто зобов’язане бути оснащеним відповідним музеєм. 

І це у нас є. Праве крило “Чорноморця” прикрашено “футбольним” музеєм. 

За допомогою невеликої, але ємноі експозиції можна дізнатися про одеську футбольну історію. 

Колекція наочно демонструє, як розвивалися знамениті одеські команди. Також футбольні фанати можуть помилуватися футболками, старими бутсами, вимпелами, кубками та іншою футбольною атрибутикою. 

Музейний заклад старовинноі спільноти греків 

 

 “Філікі етерія” грецькою мовою означає “співтовариство товаришів”. 

Воно було засноване в 1814-тому в нашому місті трьома грецькими торговцями: Ніколасом Скуфасом, Афанасіосом Цакаловим і Еммануїлом Ксанфосом.

Мета такої організації полягала у звільненні держави від утисків турків. 

Сучасний музей розповідає про історію цієї організації, її відстоювання незалежності, а також про події, завдяки яким Одеса і Греція назавжди пов’язалися один з одним. 

Відкриття музейного закладу відбулося в 1994-тому. 

Інтер’єрні-декораційна частина була відновлена, як можна більш точно, за допомогою книг і спогадів сучасників. 

Тут можна побачити, як виглядали герої -патріоти, дізнатися, як жила грецька колонія в нашому дореволюційному місті, побачити статут таємного співтовариства. 

Крім цього, в музейному закладі можна ознайомитися з докладними документами про діяльність цієї організації. 

Про військово-історичний музейний заклад

Його відкрили в 1967-мому і там міститься ціла колекція з документами та експонатами, завдяки яким можна дізнатися про військове мистецтво з дев’ятнадцятого століття і до сучасних часів. В даний час музейний заклад складається з тринадцяти залів, в експозиції яких відображається російська, радянська і українська військова історія. 

Дуже повно в цих стінах відображена Велика Вітчизняна війна. 

Постійні поповнення відбуваються в залі, який присвячений українським Військово-повітряним силам часів, коли розпався Радянський Союз. 

Про “поліцейський” музей

До кінця 1980-тих знаменитим в нашому місті журналістом і слідчим Василем Давиденком, після сорокарічної, тоді ще міліцейської, служби, і наприкінці третього року, коли він займався збиранням різних міліцейських експонатів, було прийнято рішення про відкриття музею. 

І ця ідея була, досить швидко, реалізована.

Найпершу колекцію представляло зброю різних періодів, форма співробітників, документи секретних справ. У 1992-ому музейний заклад став Народним. 

У міліцейському Народному музеї експонати були розподілені за кількома тематичними виставками. Особливо цінний і найбільш популярний предмет був представлений озброєнням царських поліцейських, яке було виготовлено ще в 1848-мому. 

Центральний музейний стенд розповідав про знаменитих одеських кишенькових злодіїв і шулерів, які могли, за допомогою своїх психологічних знань, спритності, і простими картковими трюками залишити свою жертву без копійки. 

Про музейно-виставковий комплекс Філатова 

У 1999-тому Вчена рада при Інституті Філатова прийняла рішення увічнити пам’ять знаменитого вченого і першого керівника. 

У приміщенні його робочого кабінету створили унікальний об’єкт у вигляді Кабінету-музею, де навіть зараз все збереглося таким, яким було, коли жив сам Володимир Петрович. 

До складу Музейно-виставкового комплексу входять об’єкти у вигляді : Кабінету-музею, меморіального будинку-музею на Французькому бульварі, де проживав учений, музею, який розташований в лабораторному корпусі. 

Комплекс дає можливість познайомитися з експозиціями, які розповідають про цього великого вченого-офтальмолога, про те, як розвивалася одеська офтальмологічна школа і офтальмологічна наука. 

Тут представлені предмети у вигляді унікальних фотографій, рукописів, листів, раритетних видань, особистих речей та фотоматеріалів. 

Виставковий зал містить велику кількість відреставрованих художніх робіт і зразки літературної спадщини. 

Про “козацький” музей

Це дуже невеликий музейний заклад, що складається з трьох кімнат. 

Однак тут царує любов і повага до історії. 

Експозиція, представлена стягами, одягом та екіпіруванням козацького періоду, предметами побуту, картами, картинами і макетами, – все це розповість вам про те, як виникло козацтво, зокрема, чорноморське, яке пов’язано з історією нашого міста. 

У закладі проводять науково-дослідну роботу, вивчають історію обласних населених пунктів, займаються збором експонатів і документальних матеріалів Одеського краю. Тут проходить вивчення культурних традицій козаків. Періодично тут реконструюють козацькі обряди у вигляді весіль, козацьких ігор, армійських проводів і інших свят. 

Про “пожежний” музей

Базою для відкриття музейного закладу стала пожежна частина, де протягом двадцяти років проводили пожежно-технічну виставку, збиралася обласна історія такої структури, як пожежна охорона. 

Експонати представлені різними цікавими речами, зокрема, кінно-бочковим ходом, ручним пожежним насосом дев’ятнадцятого століття, макетами старовинного і сучасного обладнання, справжнім пожежним обладнанням, архівними фотографіями вісімнадцятого-дев’ятнадцятого століть.

Про “алкогольний” музей 

Тільки тут нами мався на увазі не алкоголь в цілому, а саме такий напій, як віскі. Йому був присвячений окремий музей. 

Тут можна не тільки дізнатися про історію знаменитого напою, – відвідувачам надають можливість дегустації деяких експонатів. 

Тут представлені різноманітні сорти цього напою, – найвідоміші бренди і ті, які знають тільки справжні шанувальники цього напою. 

Також в закладі є колекція мініатюрних пляшечок з цим напоєм. Також є колекція віскі з усього світу, – починаючи від ірландського, і закінчуючи японським. 

Про “залізничний” музей

Скромна і непримітна будівля, де розташований інформаційний центр такої організації, як Одеська залізниця (місцем розташування є вулиця Степова), є місцем знаходження унікального і не дуже відомого музею. 

Початок створення закладу було покладено в 1965-тому, коли було відкрито виставку зі старовинними залізничними експонатами. 

На той момент колекція формувалася усіма, хто хотів взяти участь у збереженні пам’яті про те, як розвивався залізничний транспорт. 

Офіційне відкриття музею було проведено 6-го травня 1985-того. 

Наразі в музейному фонді зберігається велика кількість справжніх раритетів у вигляді старовинних архівних документів, карт, фотографій, різних нагород, залізничного інвентарю, фірмового одягу та інших речей, які, на сьогоднішній день, є дуже цінними.

Фото : myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.