Середа, 29 Травня, 2024

Влада не хоче відстоювати старовинний будинок на вул. Віри Інбер

У 1913 році цей будинок мав адресу: пров. Обсерваторний, 7 кут пров. Стурдзовского пров., 4. То був особняк надвірного радника Льва Казимировича Липинського. У 1993 році двоповерхова будова, яка сьогодні прописана по вулиці Віри Інбер, отримала охоронний статус як пам’ятник архітектури місцевого значення. 

Нещодавно охоронний статус було знято. У відповідь на це департамент культури та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА не почала звертатися до суду, щоб захистити старовинний особняк, про що повідомляють місцеві ЗМІ та сайт odessa-future.com.

Згідно із інформацією журналістів, суддею Одеського окружного суду Світланою Корой було ухвалено рішення, яке по суті давало зелене світло тим, хто жадає позбутися колишньої пам’ятки архітектури. Водночас, департамент комунальної власності міськради передав об’єкт ГО «Соціально-правозахисна», не уклавши охоронного договору з останньою.

Наступним кроком було «зняття» судом на прохання орендаря охоронного статусу з цієї будівлі. Відповідачем у даній справі був департамент культури ОДА.

Безпосередньо будинок на Віри Інбер, 6 давно не експлуатується через відсутність у департаменту охорони здоров’я коштів і був переданий до комунальної власності.

У ситуації, що склалася, місто може позбутися ще однієї історичної будівлі, яка поки що становить архітектурний вигляд приморської курортної зони. До речі, по сусідству з цим будинком у лютому вже цього року горів інший особняк, що на початку Віри Інбер, 10, який на початку минулого століття належав контр-адміралу Є.І. Кумані, а згодом – його вдові.

Виходячи з подій, можна припустити, що простір в районі вулиці Віри Інбер і провулка Обсерваторний готують під забудову, а міське та обласне начальство цьому потурає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.