Неділя, 26 Травня, 2024

В Одесі знищують старовинну синагогу

Новобазарну синагогу, місцем розташування якої є вулиця Ольгіївська, почали розбирати. Проте такі дії є незаконними.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net.

Приїзд чиновників

Демонтажні роботи, які застосовувалися до несучих конструкцій, було зупинено працівниками одеської Державної архітектурно-будівельної інспекції, чиновниками адміністрації Приморського району та міськуправління, яке відповідає за культурну спадщину. Усі вони приїхали для того, щоб реалізувати проведення комісійного обстеження, після того, як на роботи скаржилися місцеві жителі.

Дозвіл відсутній

Відповідно до інформації, наданої Олександром Авдєєвим, який очолює архітектурну інспекцію, обсяг робіт був незаконним, тому що забудовник не отримав пакету необхідних дозволів.

Так, за словами чиновника, під час огляду ані власника споруди, ані її уповноваженої особи не було, а проведення робіт було зупинено, про що склали відповідні акти.

Окрім цього, вже розпочато позапланову перевірку того, що підготовчі роботи виконувались самовільно.

На даний момент процес робіт зупинено, об’єкт закрили та обмежили доступ.

Коротка історична довідка

Новобазарну синагогу збудували 1894-го. Будівництвом споруди займався архітектор Маврикій Рейнгерц, а через рік його перебудував Семен Ландесман.

У радянський період будинок був місцем розміщення виробничого творчо-експериментального комбінату при Товаристві з охорони історико-культурних пам’яток.

У 1991-му споруда стала охоронятися державою як місцева архітектурна пам’ятка, але потім сталася втрата будинком даного статусу через те, що вона не відповідала низці критеріїв, визначених у спеціальній постанові Кабміну.

У 2009-му внаслідок пожежі, що спалахнула, будівля була майже повністю знищена.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.