Неділя, 26 Травня, 2024

Розкопки цінного об’єкту

На Приморському бульварі повним ходом продовжуються роботи з розкопок залишків стародавньої Хаджибейської фортеці, пише odessa-future.com.ua.

Хаджибейська фортеця 14 вересня 1789 року була взята штурмом армією Йосифа де Рибаса. Саме з цього моменту вважається, що почалася нова сторінка в історії нашого міста, результатом якого є сьогоднішня сучасна Одеса.

Вчені вважають, що впевнено наближаються до бажаного об’єкту.

За думкою археологів, на даному етапі робіт стає цілком ясно, що сучасних комунікацій більше у розкопі немає. Вчені використовують спеціальний «геосигналізатор», який слугує їм вірним помічником та свідчить про правильність чи неправильність їхнього напрямку.

Крім того, спеціалістами днями було виявлено артефакти та зразки турецького та античного періодів. Так, було знайдено дуже важливий з точки зору датування об’єкт-це турецький фаянс з західної Туреччини, а також фрагменти амфор, які, за думкою вчених, є «гостями» з 6-го століття до нашої ери. Також було знайдено фрагменти скіфської або фракійської ліпної кераміки.

Так що вчені не втрачають надії та впевнені, що під купою величезних камінь повинно знаходитися те, що передувало фортеці де Волана, а саме фортеця Хаджибей, яка була зруйнована у 1789 році.

Окрім цього, метою вчених є чітке встановлення періоду, коли ж була побудована ця фортифікація, тому що дане питання ось вже багато років є головною темою наукових дискусій та дебатів відносно історії Одеси.

Нагадаємо, археологічні розкопки з виявлення залишків легендарної фортеці почалися всього лише 26 листопада 2020 року, а вже за такий короткий проміжок часу вченим вдалося дійти до таких значних результатів і навіть знайти цінні артефакти, які підтверджують правильність їхнього шляху та зміцнюють їхню впевненість все-таки дійти до істини та побачити нарешті ту споруду, зі взяття якої починається відлік в історії сучасної Одеси.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.