Неділя, 26 Травня, 2024

В честь Лицарів Зимового походу УНР: в Одесі з’явився новий пам’ятник

У понеділок, 6-го грудня, крім інших урочистих заходів на честь тридцятої річниці українських Збройних сил, також відбулося відкриття пам’ятного знака на честь тих осіб, які брали участь у Першому Зимовому поході армії УНР. День для відкриття був обраний невипадково, адже ця дата присвячена українським Збройним силам. Місцем знаку було обрано обласне селище Чорноморське, де двадцять восьма окрема механізована бригада постійно перебуває на дислокації.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net.

Хто займався встановленням

За словами Віталія Гуляєва, підполковника, який є командиром з’єднання, встановленням пам’ятника займалися офіцерський та сержантський бригадний склад, а сприяли їм у цьому Доброславська та Ананьївська місцева влада.

Велика гордість

Офіцер зазначив, що відхід від порадчини є великою гордістю. Там, де розташували пам’ятник, до цього часу було місце розташування стели, яка була присвячена комсомольській або партійній річниці, і вона була останнім радянським монументом.

Чоловік зазначив, що пам’ятник був зроблений практично з нічого, за допомогою ентузіазму.

Урочисті заходи

Крім цього, в силу святкових подій військова частина стала місцем проведення урочистих заходів, під час яких військовослужбовці отримали багаточисленні звання, відзнаки, грамоти та нагороди.

Головне питання

Після того, як нагородження добігло кінця, військовослужбовцями та гостями заходу було проведено процедуру покладання квітів до монумента солдатам, які загинули на Донбасі.

За словами комбрига, вони готові взяти участь у звільненні Донбасу та Криму, а також готові організовувати переможний марш на звільнених територіях.

Крім цього, у комбрига постало питання щодо того, “де ховатимуть російських солдатів”, якщо настане повномасштабне російське вторгнення на територію України.

Коротка довідка

Нагадуємо, 23-го серпня 2019-го одеську мехбригаду було названо на честь Лицарів, які брали участь у Зимовому поході.

Першим Зимовим походом називається епізод, який мав місце під час війни української держави за здобуття незалежності після того, як розпалася Російська імперія. Саме таким чином, українська історіографія називає рейд, який провели армійські підрозділи УНР, якими командував генерал-полковник Михайло Омелянович-Павленко. Він проводився протягом періоду з 6-го грудня 1919-го по 6-те травня 1920-го.

Коли українською армією було прорвано денікінський фронт між такими населеними пунктами, як Козятин та Калинівка, українські солдати рушили у бік південного сходу.

24-го грудня ними була захоплена Вінниця, а 31-го грудня вони дійшли до Умані.

За першу половину 1920-го, коли українську владу знову було взято більшовиками, українською армією проводилися рейди там, де розташовувалася Правобережна Україна, зокрема в місцевості, де сьогодні розташована Одеська область.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.