Субота, 25 Травня, 2024

У Прохорівському сквері вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У 2005 році резолюцією Генасамблеї ООН було прийнято ухвалу про те, що саме в дату звільнення ув’язнених табору Освенцім-Біркенау, вшановуватимуть пам’ять в’язнів. Далі на odessa-future.

Знищення цілого народу стало рішенням “Ванзейської конференції”. Сьогодні, на згадку про жертви злочину проти людяності, у багатьох країнах проводяться пам’ятні церемонії.

В Одесі Прохорівський сквер розташований саме там, звідки 1941 року почався “марш смерті” для єврейського народу. Під вітром, дощем та звуки військового оркестру тисячі напівроздягнених людей вирушали до таборів Вознесенського району. Мало хто добирався до місця призначення. Проте ті, хто вижив, були спалені в концтаборах.

Зараз у сквері знаходиться меморіал пам’яті жертв Голокосту та висаджено Алею Праведників світу, дерева на якій – пам’ять про кожного мешканця міста, що допомагав врятуватися переслідуваним євреям.

Сьогодні біля меморіалу відбулася церемонія, присвячена пам’яті трагедії єврейського народу. Загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів біля підніжжя пам’ятника.

У церемонії взяли участь небайдужі мешканці міста, представники громадських організацій, члени єврейської громади, правоохоронні органи, священнослужителі, представники облради та мер Одеси – Геннадій Труханов.

За часів нацистської окупації, в Одесі було знищено близько 120 тис євреїв, на момент визволення міста їх залишилося не більше 600. За час усієї Другої світової війни було вбито близько шести мільйонів євреїв.

Пам’ятати і вшановувати пам’ять загиблих потрібно насамперед для того, щоб не допустити повторення цих та інших подібних подій та запобігти розвитку расової дискримінації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.