Середа, 29 Травня, 2024

У Болграді зупинили ремонт історичного будинку

Як відомо, восени минулого року жителі Болграда відзначили двохсоту річницю свого міста. Справжнім подарунком для головного населеного пункту українських болгар стали розпочаті близько року тому реставраційні заходи у так званому будинку Малевінського. У цьому історичному будинку у перші роки існування Болграда жив його перший мер Сергій Малевінський. Реставрація розпочалася завдяки співпраці Болграда з партнерами по чорноморському регіону: муніципалітетом Генерал Тошево (Болгарія) та румунським містом Мурфатлар. Далі на odessa-future.com.ua.

Чому реконструкцію заморожено

Але радіти довго не довелося. Кілька днів тому керівництво міста достроково договір розірвало з підрядником, фірмою «Джерельце» з Ізмаїла, яка займалася зазначеними вище роботами. Як повідомляє видання «Топор», перерва в роботі обумовлена ​​значним зростанням цін на будматеріали.

Нагадаємо, що в рамках договору підрядник прийняв зобов’язання відновити двоповерхову будівлю та низку інших важливих робіт. У договорі передбаДоговір не оминув демонтувати електропроводку, електричного опалювального котла та системи опалення, кондиціонерів, прокласти водопровід та облаштувати зовнішню каналізаційну систему. Також планувалося відновити фонтан, розташований неподалік, облагородити за допомогою зелених насаджень прилеглий простір.

За минулий рік робітники виконали досить великий обсяг робіт, який оцінено у понад півмільйони гривень.

Представники Проєкту обіцяють докласти максимум зусиль для відновлення робіт із реставрації знаменитого особняка. Українській стороні проєкту доведеться докласти зусиль, щоб довести проєкт до логічного завершення. Крім суто фінансових проблем, за повідомленням зазначеного джерела, подальшої реалізації проєкту заважає поширення вірусу COVID-19 та пов’язані з цим карантинні обмеження у країнах-партнерах.

Ну, а поки що реставрацію припинено, будинок Малевінського взято під охорону.

Чому пам’ять про С. Малевінського дорога мешканцям

Військовий інженер Сергій Малевінський був позашлюбним сином легендарного генерала, одного з командувачів армій часів наполеонівських воєн.

Здобувши чудову освіту, інженер-полковник Малевінський доклав усі свої старанності та таланту для розробки генерального плану міста Болград, утвореного прямими та широкими вулицями. На прохання військового інженера був Міський сад, визнаний унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва. Він був також автором проєкту Народного саду, який органічно вписався до літньої резиденції засновника Болграда генерала Івана Інзова. Після смерті останнього він продовжив справу свого шефа – турботу про болгарських переселенців на бессарабських землях. Залишаючись головним архітектором міста, до смерті він був його градоначальником.

Ці думки змушують сподіватися на те, що керівництво міста знайде можливість, щоб реставрація будинку-пам’ятника історії та містобудування Болграда буде все ж таки доведена до кінця.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.