Вівторок, 28 Травня, 2024

Тепер ще й у центрі: посеред Одеси буде зведено висотку

Наболіла тема щодо появи в нашому місті набридливих та нескінченних висоток, мабуть, дійшла і до центральної частини нашого міста. Хоча до цього ця проблема, переважно, стосувалася узбережжя та курортних зон, які вже буквально “засіяні” багатоповерховими будинками найрізноманітніших забудовників та інвесторів, яких взагалі не хвилює той факт, що вони фактично позбавляють одеситів можливості дістатися морської зони, пише odessa-future.com.ua.

Кінець цьому, болючому для одеситів, процесу, як би нам цього не хотілося, не видно. Тепер “кам’яні джунглі” “прикрашатимуть” ще й історичний центр.

Так, днями стала відома “щаслива” новина про те, що центр нашого міста, а саме кут таких вулиць, як Мала Арнаутська та Гімназійна, стане місцем зведення семиповерхового житлового будинку, де будуть торгово-офісні приміщення та підземний паркінг.

Це стало відомо із такого джерела, як Єдина державна електронна система у будівельній сфері.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Трохи про забудовника

З’ясувалося, що видача забудовникам відповідних містобудівних умов та обмежень для будівельного процесу відбулася буквально днями. Видача документації проводилась Архітектурно-містобудівним департаментом при Одеській міській раді.

Зазначеним забудовником є ​​кооперативна організація, яку було засновано Елеонорою Лашкевич, Єлизаветою Тоницею та Миколою Михайлюченком. Кооператив займається організацією будівництва, демонтажем, купівлею, продажем та орендою нерухомих об’єктів.

Стрімке “зростання”

Цікаво, що коли у липні 2021-го міськрадою було схвалено розробку документів із землеустрою, мали на увазі п’ятиповерхову будівлю.Однак, зараз, відповідно до документації, майбутня будова “виросла” і стала семиповерховою – іі позначка орієнтовно граничної висоти сягає понад двадцять метрів.

Орендний договір щодо землі, площа якої сягає трохи менше гектара, кооперативом із міською радою було укладено у жовтні поточного місяця.

Чим буде “прикрашений” історичний центр нашого міста?

Відповідно до планів, перший поверх майбутньоі висотки буде виділено для розміщення там офісних приміщень, а другий-сьомий поверхи стануть місцем розташування квартир.

Місцем, де буде розташована майбутня споруда, стане вулиця Гімназична. На даний момент ця територія є місцем розташування одноповерхової нежитлової старої будівлі, проте у внутрішній частині знаходиться житлова споруда. Тому забудовникам забороняється займатися проектуванням віконних отворів там, де знаходяться торці будівлі, а приміщенням, що виходять за фасадну площину, не слід виходити за забудовну лінію.

Справедливо відзначити, що на даний момент маються на увазі лише містобудівні умови, відповідно до яких і проходитиме розробка проектної документації майбутньої споруди, а руйнівні документи на процес будівництва забудовники ще не отримали.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.