Субота, 25 Травня, 2024

Під Одеською філармонією знайшли засекречений вхід

У рамках програми Президента України «Велика Реставрація» у жовтні 2021 року Кабінетом Міністрів було виділено 30 мільйонів гривень на реставрацію Одеської філармонії. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

На початок грудня будівлю філармонії (Нової біржі) було обнесено парканом. Наразі тут проводять першочергові протиаварійні роботи: зміцнюють стіни й склепіння, реставрують фасад й елементи зовнішнього та внутрішнього декору.

Будівля, в якій зараз розташована Одеська державна філармонія, була збудована наприкінці XIX століття. Спочатку це було спорудження під нову купецьку біржу, будівництвом якої керували два імениті архітектори – Олександр Бернардацці та Вікентій Прохаскі.

Приміщення біржі було віддане під філармонію у 1946 році й зараз є історичною й архітектурною пам’яткою Одеси, а її зала визнана однією з найкращих у Європі.

На реставрацію попередньо виділено півтора роки, однак цей термін може збільшитись, оскільки деякі елементи будівлі виявилися більш зношеними, ніж передбачалось раніше.

Так як реставрація філармонії масштабна, вона торкнулася й фундаменту будівлі. Під час розкопок по периметру колишньої біржі, на одній із стін, під воротами внутрішнього двору виявили невідомий раніше прохід. Для чого він призначений і куди веде – достеменно невідомо. У соціальних мережах є припустки, що ним користувалися члени Масонської ложі для того, щоб таємно проникати у приміщення на закриті збори. Однак, є і менш таємне пояснення цього ходу. Можливо, його спроектували для вентиляції та відведення вологи.

Будемо й далі спостерігати за продовженням реконструкції філармонії, певно що пам’ятник архітектури зберігає в собі чимало дивовижних та загадкових таємниць.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.