Субота, 25 Травня, 2024

Палац Потоцьких відреставрують до кінця 2022 року

Одеський Палац Потоцьких є архітектурною пам’яткою національного значення. З 1889 тут розташований Одеський художній музей. Більше подробиць на odessa-future.

Немає вірогідної інформації про те, коли точно було зведено палац. За різними даними, роки варіюються від 1810 до 1826 року. Відомо, що у свій час він належав княгині Наришкіній. Тут організовували блискучі бали й урочисті заходи, на яких була присутня знать того часу.

Двоповерхова будівля нинішнього Художнього музею – гідний приклад російського класицизму початку XIX століття. З обох боків від основної будівлі розташовані флігелі, центральний двір має вигляд напівкруглого майданчика. Парадний вхід оздоблений шістьма колонами коринфського ордера. На стінах палацу присутня оригінальна ліпнина. Внутрішнє планування та частина інтер’єрів збереглася ще з часів князівського подружжя.

На 2022 рік у будівлі заплановано капітальну реконструкцію. На Prozorro було оголошено тендер, який стартував від суми 142 млн грн. Перший аукціон відбувся 22 листопада 2021 року, але тоді торги були визнані недійсними, оскільки в них взяла участь лише одна компанія.

У повторному тендері брали участь вже 5 компаній, серед яких переможцем став “Екстер’єр-Дизайн”, що запропонував виконати роботу за 109,5 млн гривень.

Раніше ця компанія отримала проєкти з проведення реставраційних робіт Одеської обласної філармонії та Одеського музею західного та східного мистецтва. Також “Екстер’єр-Дизайн” займався будівництвом скляної конструкції для Суворовської райадміністрації. У ній зараз розташований Центр надання адміністративних послуг.

За умовами тендеру, ремонтно-реставраційні роботи у будівлі Одеського художнього музею мають бути завершені до 31 грудня 2022 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.