Середа, 29 Травня, 2024

Одесі загрожує неврожай? – прогноз одеських вчених

Всупереч переважно хорошим погодним умовам, що наділили минуле літо, і які наблизили обласних аграріїв до успішного досягнення абсолютного рекорду щодо кількості зернових, які вдалося зібрати, показники вологи, що міститься в регіональних ґрунтах, як і раніше, залишаються дуже низькими, пише odessa-future.com.ua.

Геолого-географічний факультет ОНУ імені Мечникова в особі його співробітників попереджає, що цей фактор може спричинити неврожай наступного року.

Докладніше про результати досліджень вчених, про місця з допустимими показниками вологи, про досвід минулих років, про можливі та необхідні запобіжні заходи, які дуже важливо і потрібно розпочинати, а також про те, чи дійсно нам наступного року загрожує неврожай, – у нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на dumskaya.net.

Спільна робота

Факультетські співробітники зайнялися проведенням аналізу даних щодо ґрунтового зволоження, які були зібрані на територіях, де проходило стаціонарне спостереження, місцем розташування яких є території з колишніми та сучасними зрошувальними масивами (у південному регіоні нашої області).

Які ж результати

Вчені діляться результатами, які свідчать про те, що як і минулого року, у цей час показники ґрунтової вологи досягають незначних позначок. І лише на території поля, яке наділене краплинним зрошенням, і де протягом кількох років ростуть черешні, спостерігаються досить високі показники, і позначка товщини просочування ґрунтового профілю перевищує сто п’ятдесят сантиметрів.Вчені повідомляють, що після періоду дворічної посухи, 2021-й відзначився достатнім рівнем вологості, що призвело до отримання великого врожаю сільгоспкультур.

Побоювання присутні

Але отримані на територіях, де проводилися моніторингові дослідження, відомості стають причиною занепокоєнь щодо того, якою буде врожайність наступного року.

Співробітники кафедри зазначають, що на підставі цього слід вкотре наголосити і наголосити на тому, що необхідно вже починати думати про те, щоб відновлювати зрошення Одеського регіону на територіях з колишніми зрошувальними масивами, створювати передумови, які дозволять використовувати краплинне зрошення, яке поширювалося на види інтенсивних культур поруч із джерелами, де є якісна поливна вода. Також необхідно оптимізувати землекористування для такої галузі, як богарне землеробство.

Справедливо нагадати, що поточний рік, незважаючи на всі труднощі, які, мабуть торкнулися, майже всіх галузей життєдіяльності людини, виявився дуже вдалим і врожайним для одеської аграрної сфери, адже одеським аграріям вдалося успішно досягти абсолютного історичного рекорду, який поширився на зернові та зернобобові культури, а точніше на їхнє збирання. Вже до початку листопада їм вдалося намолотити вже близько п’яти мільйонів тонн!

А ось 2020-й, навпаки, увійшов до історії, як неврожайний – тоді вдалося намолотити лише два мільйони тонн.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.