Четвер, 30 Травня, 2024

Дюківський парк нарешті почнуть реконструювати – почнуть із водойм

Цей одеський парк, незважаючи на свою колишню красу та розкіш, а також багату історію, відомий своєю сильною занедбаністю. Одесити протягом досить тривалого часу намагалися нагадати одеським чиновникам про це “забуте Богом місце”, і про те, що щодо нього потрібно терміново починати проводити відповідні відновлювальні роботи, задля того, щоб врятувати старовинний одеський парк. Далі на odessa-future.

Однак, незважаючи на те, що питання про його реконструкцію піднімалося вже кілька разів, всі ці спроби були безуспішними, – і воно поступово перетворювалося на територію, яка буквально переповнена особами із сумнівною репутацією, а у вечірній час він відверто стає дуже небезпечним місцем, яке краще оминати стороною.

Днями стало відомо про те, що початок наступного року точно ознаменується початком реконструкційних робіт – парк буде обнесений парканом, а територія поряд з двома водоймами буде впорядкована.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News.

Офіційні дані

Ця інформація стала відомою від Дмитра Жемана, який є одеським віце-мером.

За словами чиновника, після того, як було проведено тривалі переговори, міськими чиновниками та колективом паркових орендарів було розроблено дорожню карту, відповідно до якої здійснюватиметься відновлення зеленої зони.

Візуалізація території після реконструкційних робіт буде представлена ​​одеситам трохи згодом.

Так, віце-мером було зазначено, що візуалізація буде опублікована і одесити зможуть побачити, якою стане територія Дюківського парку.Поряд із парком також проводитиметься цілий комплекс робіт.

Так, вулиця Балковська вже була облагороджена шляхом висадки білих акацій. Пізніше там буде зроблено велодоріжку.

Остаточне упадництво

Ще в 2010-му міською радою було передано орендарю (центру “Катюші”) двадцять п’ять гектарів, які входять до Дюківського парку на сорок дев’ять років.

За період одинадцяти років паркова територія перетворилася на найзанедбанішу в Одесі. Компанія-орендар не лише припинила доглядати зелену зону, а й заборгувала Одесі чотири мільйони гривень. Чиновниками була спроба щодо стягнення грошей за допомогою суду, проте процес був програний, а орендарям вдалося домогтися того, що вартість була знижена практично вдвічі.

Нагадуємо, що процес обговорення перших етапів щодо відновлення паркової території проходив ще в 2020-тому.

“Катюшею” було проведено осушення та очищення великого ставка Дюківського парку. Фірма також здійснила встановлення нового освітлення, яким була оснащена центральна алея та її межі.

Весна 2021-го ознаменувалася обіцянками орендаря щодо очищення малої водойми, упорядкування пішохідних доріжок та освітлення їх за допомогою ліхтарів, підрізання дерев та кущів, відновлення клумб та встановлення нових, а також реконструкції зруйнованих зливів та сходів, місцем розташування якої є центральна.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.