Неділя, 26 Травня, 2024

На замітку Міськради: про відновлення будівлі на Канатній

Одеса є справжньою архітектурною перлиною. Такої кількості унікальних будівель, створених справжніми геніями архітектури, напевно, немає в жодному іншому місті. Практично на кожній одеській вулиці знаходяться десятки архітектурних шедеврів, що відносяться до самих різних стилів і напрямків, пише odessa-future.com.ua.

Практично з найперших днів існування нашого міста, тут працювали найкращі архітектори, які всім серцем полюбили Одесу, і намагалися створити для неї самі красиві, витончені і незвичайні споруди. 

Більшість з цих шедеврів збереглися і дійшли до наших днів, проте їх стан, звичайно, давно залишає бажати кращого, – практично весь старий фонд потребує реставрації. 

Але, на жаль, наші одеські чиновники не вживають до цього необхідних дій. 

Зате приватним особам, здається, не все одно, і вони намагаються своїми силами виправити цю ситуацію. 

Про один з таких випадків ми і хочемо розповісти в нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на culturemeter.od.ua

Приклад для наслідування 

На Канатній підійшов до кінця процес відновлення стіни в дореволюційному будинку. Замовником проведення робіт є приватна фірма, яка є власником цієї споруди. 

Кожна відсутня стіна була відтворена з такого матеріалу, як червона цегла, причому в процесі проведення робіт були задіяні тільки кілька робочих, – важку будівельну техніку не залучали. 

Практично без витрат 

Слід нагадати, що споруда зруйнувалася ще навесні 2020-того.За велінням випадку, жертв і постраждалих, внаслідок обвалу, не було. За період півтора року, обійшовши прискорені темпи і великі фінансові витрати, власникам будівлі вдалося відновити його майже в його первісному вигляді. 

Відзначимо, що в нашому місті є не один десяток будівель житлового або муніципального типу, які або впали, або обвалилися. Але Міськрада вже не один рік не приступає до процесу їх відновлення. До наших днів відсутня будь-яка документація або конкретні плани. 

Єдине, що вирішили зробити чиновники Одеської міської ради – це законсервувати проблему до кращого часу. 

Навіть коли в архітектурному пам’ятнику, місцем розташування якого є вулиця Торгова, також сталося обвалення, замість того, щоб його рятувати, наші чиновники вирішили просто віддати його забудовникам, щоб ті розширили свою територію для майбутнього об’єкта, і тим самим остаточно добили старовинну будівлю. 

Наше місто, з кожним роком, все більше і більше заповнюється аварійними будинками, яким необхідні укріплювальні роботи, але міський бюджет для цих цілей не передбачає коштів. 

Станом на сьогодні в нашому місті відсутня будь-яка комплексна програма щодо проведення зміцнення в житлових будинках дореволюційного періоду. Ось-ось вони можуть обрушитися і стати причиною загибелі великої кількості людей.

Фото: culturemeter.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.