Субота, 25 Травня, 2024

Місця на одеському Французькому бульварі, які назавжди залишаться у вашій пам’яті

Французький бульвар знають, як в Південній Пальмірі, так і далеко за її межами, пише odessa-future.com.ua.

У багатьох одеських піснях згадується про цей знаменитий бульвар. 

Про Французький бульвар можна говорити, як про розкішну одеську вулицю, яка має довгу історію. 

Вона є місцем розташування кіностудії, ботанічного саду, заводу, де виготовляють шампанські вина, канатної дороги, затишних ресторанів і кафетеріїв , старовинних вілл і новобудов. 

Поряд з чорноморським берегом на трьох кілометровій відстані від місцевості, де розташований Італійський бульвар до території, де знаходиться Траса здоров’я влаштувалося місце розташування Французького бульвару. 

На плані нашого міста на початку дев’ятнадцятого століття він був вказаний як Хуторська дорога. Згодом її перейменували і вона стала Малофонтанською дорогою, Малоаркадієвською і навіть називалася Пролетарським бульваром. 

Коли Микола Другий повернувся з французькоі держави, бульвар отримав нову назву, і тепер він офіційно набув найменування Французького. 

Цей одеський куточок покаже вам сучасну архітектуру, а також історичну, яка зберігає багаторічні, унікальні особняки, а також їх довгі башточки, балкони з химерним декором, місцями розташування яких є вікові сади. 

Саме тут в повній мірі можна відчути безтурботну і легку атмосферу. 

У нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми розповімо про найцікавіші і головні місця Французького бульвару, які є обов’язковими до відвідування і точно не залишать вас байдужими.

Про канатну дорогу 

За допомогою виду яскравих, розмальованих кабінок можна опинитися в атмосфері радянського періоду. Крім цього з бульварної зони можна легко опинитися на морі, за допомогою цього пристосування, а по дорозі помилуватися красивими пейзажами у вигляді зеленого парку, який розташувався на території схилів і безкрайньою зоною морського узбережжя. 

Про Мавританську арку 

Цей унікальний арочний об’єкт був відреставрований. 

Для того, щоб опинитися на канатній дорозі, потрібно буде пройти повз Мавританську арку. Вона була зведена більше століття тому. І є дивовижною архітектурною спорудою, яку доповнюють східні ноти. Вона була прикрасою садиби одного з відомих одеських баронів. Її виділяють неймовірно витончені і філігранні лінії. 

Існує легенда, що геній поетичного слова в особі самого Пушкіна, йшов на прогулянку одеським узбережжям якраз, проходячи повз цей арочний об’єкт. 

Будівля Одеської кіностудії 

Вона являє собою найстарішу кіностудію нашої країни. 

На території Французького бульвару з 1907-мого Одеською кіностудією створюються безліч відомих фільмів, які знають і дивляться практично всі. 

Серед тих легендарних творів, які були народжені саме тут, можна згадати кінокартину про “Трьох мушкетерів”, про “Зелений фургон”, про “Десять негренят” і це далеко не весь список кіношедеврів, створених тут. 

Студія оснащена трьома павільйонами, виробничими та офісними приміщеннями. 

Територія кіностудії також є місцем розташування Музею, де представлена ​​експозиція кіно та Музею, де представлена ​​кінотехника.Обидва з них є відкритими для відвідування. 

Кожен бажаючий може навіть взяти в оренду костюм з реквізитом з кінострічок, щоб відчути себе героєм улюбленого фільму і побути в ролі улюбленого героя. 

Поряд з будівлею кіностудії був зведений пам’ятник Володимира Висоцького. 

Про Анатровську дачу

Вона є старовинним особняком і чудовою садибою, яка також розташована на бульварній території. Вона була побудована в 1913-тому, а місцем її розташування була ділянка, яка належала сімейству Анатра. Вони були італійськими вихідцями і в їх володінні був авіабудівний одеський завод. 

Це підприємство колись знаходилося там, де зараз розташовується кіностудія. 

У радянський період в садибі була санаторна установа, проте пізніше вона перейшла в приватну власність. 

Всупереч сторічного віку, внутрішнє оздоблення дивовижноі споруди зберегло обробку стін разом зі старовинними колонами. 

Будівля Одеського університету 

На території Французького бульвару знаходиться місце розташування нового університетського корпусу, Економіко-правового, Філологічного, Журналістського, Романо-німецького, Соціологічного факультетів. 

Легендарна офтальмологічна лікарня 

Це ми, звичайно, про Інститут із захворювань очей і терапії тканини імені Володимира Петровича Філатова. 

Він діє з 1938-мого і є дуже відомим навіть поза нашою державою, завдяки невтомній праці його засновника, яким був талановитий вчений і лікар Володимир Петрович Філатов, і, звичайно, його учнів. 

На даний момент ця установа є визнаним центром, де надають допомогу при наявності очних захворювань. 

Крім перерахованого вище 

Крім цього, бульварна територія є місцемзнаходження маленького, проте дуже затишного храму, який представляє візантійську архітектуру, який був споруджений на честь таких святих мучеників, як Адріан і Наталія. 

Тут також можна побувати у квітучому ботанічному саду, де можна побачити колекційні, рідкісні сорти рослин. За допомогою дерев і квітів з цього дивовижного місця прикрашено більшість одеських вулиць і паркових зон. 

Зона Французького бульвару є барвистим куточком нашого міста, який є улюбленим і який викликає захват і задоволення. Ця територія для гулянь біля тінистих садів садиб, які дуже схожі зі старовинними замками. 

Також це престижна частина міста, де знаходиться нове елітне житло. 

Обов’язково побувайте на Французькому бульварі, який переповнений сонячним настроєм і найяскравішими, барвистими враженнями. І Ви точно відчуєте, що хочете побувати тут ще багато-багато разів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.