Четвер, 30 Травня, 2024

Главані – село водне

На сучасному етапі розвитку людство все більше відчуває проблеми, пов’язані з водою. В одеському регіоні це, перш за все, зношеність систем, що підводять це прозоре багатство споживачам, пише odessa-future.com.ua.

Водна пам’ятка села

Саме ця проблема вирішується сьогодні в селі Главані Арцизького району, в якому вода стала не тільки необхідним джерелом життя, а й стала приносити радість людям.

У серпні 2018 року, до 188-ї річниці села, в ньому був запущений довгоочікуваний фонтан, що принесло особливу радість жителям населеного пункту. Новий фонтан став свого роду визначною пам’яткою села.

Програма “Питна вода”

Наприкінці вересня вже поточного року відбулося засідання депутатського об’єднання “Питна Вода”, в якому взяв участь голова Арцизького міської ради Сергій Парпуланський.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, програма має за мету забезпечення населених пунктів централізованим постачанням водою високої якості, яке б відповідало установленим нормативам. Передбачається також будівництво інфраструктури, що забезпечує водопостачання і контроль якості води.

За підсумками зустрічі Сергій Парпуланський висловив свою думку в соціальних мережах, звернувши увагу на єдність і взаєморозуміння, яке спостерігається в спільній роботі депутати і представників місцевого самоврядування. На його думку, забезпечення населення якісною питною водою є пріоритетом на найближчі роки. Проте, рішення проблем водозабезпечення стикається із проблемою відсутності фінансових ресурсів. І, нарешті, чиновник запевнив, що він і його команда будуть готувати необхідну документацію і брати участь в програмі.

За задумами авторів, в програмі передбачається підвищення якості очищення стічних вод, впровадження новітніх технологій на підприємствах питного водопостачання, і, головне, зменшення втрат води під час доставки до споживачів.

Приклад для наслідування

В рамках проекту передбачається зведення близько 600 споруд, пов’язаних з подачею води і відведенням стоків; більше тисячі водопровідних мереж.

Днями стало відомо, що “водна програма” поступово здійснюється в Арцизької громаді. Так, у згаданому вище селі Главані завершені роботи по заміні частини водопровідної мережі по двох вулицях села, які були заплановані на 2021 рік.

Керівництво громади доповідає, що в поточному році була проведена заміна 1600 метрів водопровідної мережі по вулицях Богданова і 28 червня. Крім того, були проведені роботи по з’єднанню двох веж Рожневского і замінений проблемний насос подачі води.

На наступному етапі планується оновлення водопровідної системи по вулицях Сонячній і Тінистій.

Треба відзначити, що зазначені роботи проводилися силами фахівців комунального підприємства «Комфорт-16» за рахунок бюджету Арцизької громади.

Діяльність Арцизької громади, спрямована на поліпшення якості води та її подачі може послужити прикладом для інших населених пунктів нашого регіону, в тому числі і для обласного центру. Не секрет, що проблема води до наших днів турбує одеситів. Щодня в різних районах міста жителі залишаються годинами без води і навіть у вихідні дні, коли вона потрібна особливо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.