Субота, 25 Травня, 2024

Флагману “Гетьману Сагайдачному” загрожує небезпека?

Українські Військово-морські сили наділені потужним фрегатом “Гетьманом Сагайдачним”, який протягом трьох років ніби-то перебуває на ремонті і в модернізаційному процесі, але в реальності, як видно, хорошого його нічого не очікує, пише odessa-future.com.ua.

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на dumskaya.net

Початку не видно … 

На даний момент переважна частина корабельних систем має дуже плачевний стан і її потрібно в найближчі терміни замінити. 

У 2018-тому для здійснення флагманського ремонту і модернізації планували виділити приблизно мільярд в гривневому еквіваленті, але це так ніхто і не зробив. 

Знову про цей важливий об’єкт заговорили в поточному році, і на нього було виділено чотири сотні тридцять шість мільйонів. 

Кошти планують витратити на те, щоб усунути старі “хвороби” – замінити дизель-генератори, закупити нову потужну РЛС і відремонтувати корпус. 

Однак ось уже пішов термін другого півріччя, а жодну з цих робіт так і не було розпочато. 

Корабельний плачевний стан 

За словами військового моряка, який служить на цьому фрегаті, протягом багатьох років командування не звертало увагу і ігнорувало наявність непрацюючих агрегатів, механізмів і систем з екіпажного життєзабезпечення. 

Кожна корабельна система у вигляді пожежних магістралей, систем з кондиціонування, водопостачання і електрики, – дуже сильно зношена і вимагає того, щоб здійснено капітальний ремонт. 

На сьогоднішній день це може стати причиною катастрофічних наслідків.Екіпаж має бажання щодо введення корабля до ладу, однак все це деморалізується постійними затримками, і поверхневим, неякісним ремонтом, який був проведений раніше. 

Учасник урочистого заходу 

Справедливо відзначити, що корабель був учасником урочистих заходів, коли 4-го липня поточного року в Одесі відзначали День Військово-морських сил. Рано вранці портовими буксирами його було відтягнуто до одеськоі гавані, а потім він пішов в миколаївську гавань і супроводжував його при цьому рейдовий буксир. 

Нікому ремонтувати 

У 2018 -тому “Сагайдачного” повинні були відремонтувати на столичному заводі, який був переможцем відповідного тендеру, але на даний момент в житті заводу не найпростіший період, тому він, швидше за все, не буде виконувати обіцяні роботи. 

Багато фахівців вважають, що на даний момент єдине суднобудівне державне підприємство, яке здатне впоратися з таким замовленням представлено миколаївським “Нібулоном”, але це теж поки що лише передбачення. 

Дуже шкода , що нам не вдається зберегти і забезпечувати належне утримання таким цінним і важливим об’єктам, як вищезгаданий корабель. Таке ставлення і постійне відкладання здійснення ремонтних робіт може призвести до того, що ми його просто втратимо, як те, що вже було давно втрачено з тих же причин і внаслідок такого ставлення …

Фото : dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.