Неділя, 26 Травня, 2024

Про легендарну одеську М’ясоїдівську

Знаменита Молдаванка… Саме вона є місцем розташування цієї вулиці, яку місцеві жителі вважають головною в Одесі. Причому так було завжди, і якщо в когось виникали з цього приводу подиву, то у відповідь відразу чули здивування: “А якою же їй ще бути?!”. Детальніше на на odessa-future.

Наш матеріал з посиланням на odessa-life.od.ua ми присвячуємо легендарній одеській М’ясоїдівській.

Стилі та жанри, які сплелися докупи

Їй присвячена одна з найвідоміших одеських пісень, яка чітко дає зрозуміти, що М’ясоїдівську слід вважати якщо не головною, то не другорядною.

Ця вулиця змішує різні стилі та жанри у всьому – від фасадів до архітектури та вулично-будинкового декору.

На цій широкій вулиці минуле легко уживається з сьогоденням, а по сусідству зі старим одно- або двоповерховим будиночком розташовані пізніші будівлі, які здаються неймовірно великими.

Назва вулиці присвячена одеському поміщику, який володів пивним заводом, Дементію Мясоїду, проте таку історію походження місцеві чомусь не дуже люблять. Вони вважають, що М’ясоїдівську назвали на честь м’яса, а точніше безмірної любові до нього, адже саме ця вулиця колись була місцем розташування м’ясного корпусу.

Вулицю, за час усієї її історії, перейменовували далеко не один раз, проте одесити продовжували називати її М’ясоїдівською, як і розташовану там першу міську клінічну лікарню – суто Єврейську.

До речі, від виду деяких давніх будівель міської клінічної лікарні, які виходять на згадану вулицю та приховані високою огорожею, виникає відчуття перебування у позаминулому столітті.

Здивуванню немає межі

М’ясоїдівську виділяє її любов до чогось незвичайного та особливого, що дивує всіх і кожного.

Так, наприклад, парна сторона відрізняється своїми дворовими воротами, оформленими на одеську тематику. А яка краса та колорит у двориках, які вони приховують, – це просто не передати словами!

А взагалі, М’ясоїдівська буквально рясніє сучасними “веселенькими картинками”. Від назв певних закладів також на обличчі виникає посмішка, а від деяких вуличних штучок – подив.

Загалом, з кожним тутешнім двором пов’язана окрема історія, або реальна, або так талановито розказана, що в неї вірять усі без винятку.

Проте, наявність кодових замків на М’ясоїдівських дворових воротах стає все більш частим явищем, а жителі стають менш балакучими, – все-таки протягом часу дається взнаки.

Ну, а говорячи про історію, то її одеські двори пожвавлюють фірмовим способом. Так, “Слону” (історичному кінотеатру) в одному з М’ясоїдівських дворів присвятили цілу серію картин, де зображено кінотеатр разом із знаменитими одеськими героями.

Без балкончиків та палісадничків нікуди

М’ясоїдівську виділяють балкони, а точніше їх неймовірна різноманітність.

Від старих до нових, сучасних, старовинних та химерних, – всі вони унікальні та неповторні.

Крім цього, на цій дивовижній вулиці кожен зустрінеться з вуличними палісадничками та поштовими скриньками, які міцно приєднані до металевих огорож.

А ось говорячи про вуличні покажчики, варто відзначити, що стиль їх єдиний. Тільки зрідка трапляються винятки.І ще однією рисою, яка впадає у вічі, є чистота вулиці. Так що двірники, мабуть, намагаються відповідати словам з однойменної пісні, і підмітати вулицю з її старими двориками ретельно і добре.

Фото: Одесская жизнь

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.